folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder LAN Kablom Var Dizüstünden Masaüstü Bilgisayarıma Bağlantı Kuramıyorum (Acil Yardım)

LAN Kablom Var Dizüstünden Masaüstü Bilgisayarıma Bağlantı Kuramıyorum (Acil Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    tcp ipden ayarları otomatik algıla de ve kabloyu tak. kolay gelsin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı:
    -----------------------------
    muhammedonur bunu yazdı:

bu işlem için öncelikle ağ bağlantılarına gireceksiniz ve Ev veya Küçük iş yeri ağı kur'a tıklayın. sonra iler ileri deyin ama çalışma grubu adlarını her iki bilgisayarda da aynı girin.

arkadaşlar kablonu değiştir demşiler zaten yanlış kablo olsa öneden de bağlayamazdın onun için onları dinlemene gerek yok :D

Eski kabloyu kullandığını nerden biliyorsun. Arkadaşım ağ kurmadan da lan'dan oyunlara veya bilgisayara bağlanıyor merak etme.

Edit;

Güvenlik duvarlarına dikkat edin.. Oyunlar için.

Öncelikle ilk mesajı okursan nereden çıkardığımı anlarsın.

hatta ilk mesajı okursan neden çalışma grubu kurmaları gerektiğini anlattığımıda anlarsın.(Karşılıklı oyun moyun oynayacağız belge aktaracağız) eğer belge aktarımı için farklı bir program kullanmayacaksalar ki bu şart ;)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    muhammedonur bunu yazdı:
    Branxian bunu yazdı:
    muhammedonur bunu yazdı:

Öncelikle ilk mesajı okursan nereden çıkardığımı anlarsın.

hatta ilk mesajı okursan neden çalışma grubu kurmaları gerektiğini anlattığımıda anlarsın.(Karşılıklı oyun moyun oynayacağız belge aktaracağız) eğer belge aktarımı için farklı bir program kullanmayacaksalar ki bu şart ;)

Hocam alakası yok. Ben 100 kere evimde başka arkadaşların bilgisayarları ile ağ kurdum. Hiç bir zaman ağ adlarını aynı yapmadım. Zaten 2 bilgisayar haberleştiğinde ağ adları aynı olup olmaması farketmiyor. Ayrıca okulda da aynı olayı denedim. Laptopla wirelessten bağlanıp yine görür. Eğer bağlanmıyorsa kablodaki çapraz bağlantı yapılıp yapılmadığına bakılmalı..

Bu 2 bilgisayarı tek kabloyla bağlamada da aynı,

2 bilgisayarı Hub üzerinden bağlamada da aynı,

2 bilgisayarı wireless yoluyla bağlamada da aynı.. Hiç bir farkı yok.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Tek kabloyla bağlıyorsan yani kablonun bir ucu 1. bilgisayara, diğer ucu 2.bilgisayara takılı ise;

Ağ Bağlantıları >  Kablolu Ağ Bağdaştırıcına sağ tıkla özellikler de > İnternet İletişim Kurallarını aç > Aşağıdaki IP Adresini Kullanı seç. 1. bilgisayarda;

IP adresi: 10.0.0.10

Varsayılan Ağ Geçidi: 255.255.255.0

2. bilgisayarda;

IP adresi: 10.0.0.11

Varsayılan Ağ Geçidi: 255.255.255.0 yaz. Diğer yerler boş kalsın, tamam de çık. Artık birbirinize bağlısınız. Bazen aynı çalışma grubu gerekiyor. Eğer sorun çıkarsa onu da şöyle yapacaksın;

Bilgisayarıma sağ tık özellikler > Bilgisayar Adı > Değiştir > Çalışma Grubunu ikisinde de aynı yap...

Hub ile bağlantı yapacaksanız;

Yine aynı şeyleri yapacaksın...

Aynı modeme bağlıyken bağlantı yapacaksanız;

Çalışma gruplarını aynı yapabilirsiniz (Eğer aynı yaparsanız oyunlarınız gözükür)

Çalışma gruplarını ellemeden bağlanmaya çalışırsanız bağlanır. Fakat oyun görülmez. Mesela counterı ele alırsak, farklı çalışma gruplu aynı modeme bağlı 2 tane bilgisyar var diyelim. Menüden oyunu göremezsin fakat konsoldan kuran kişinin ipsini yazarak bağlanabilirsin. Örneğin; connect 192.168.2.5

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckleduster
    knuckleduster's avatar
    Erkek
    LAN'lı gonuşma!

yüzyıllık "knuckleduster" teriminin, türkiye`de "muşta" olarak adlandırılarak piç edilmesine dur diyenlerin sesiyim. ayrıca elleri 7/24 terleyen şahısların, efsanevi fakat malesef paslanmaz çelikten yapılmamış "knuckleduster" cisimlerini 7/24 ellerinde taşıyarak adeta "58 yıllık, tamamı gümüş renginden ve paslanmaz çelikten oluşan bir seiko saate 7/24 bok kokan(çünkü boktan) uyduruk deri kayış takılması" ifadesindeki betimleme imgesine uygun bir faaliyet içinde olmaları da hoşuma gidiyor değil.
Toplam Hit: 1780 Toplam Mesaj: 16