folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Laptop Bataryasını Yardım İçinden Bunlar Çıktı...

Laptop Bataryasını Yardım İçinden Bunlar Çıktı...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Müridler bataryanın hücrelerini kendim değiştirmeye karar verdim. Presli kapağı itina ile keserek açtım. 4 tane hücre ile karşılaştım. Fakat gördüğüm kadarıyla hücreler AA pillerden büyük. 2200 mA ve 3.788 V kapasitesinde 1 tanesi. Bu hücreleri nerden bulabilirim. Fiyatları ne civardadır?

Bu resmi sitenin birinden buldum. İçindekilerin boyutu bunlarla aynı...

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

duracell ler uya uyar kafanı yorma :D

up..

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı:
    -----------------------------

duracell ler uya uyar kafanı yorma :D

up..

-----------------------------

Piyasadaki pillerin buna uyacağını sanmıyorum hocam. Bunlar domdom kurşunu gibi. Duraceller yanında AAA pil gibi kalıyor :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar
    sansar's avatar
    Erkek
    Bizim burda japon pasajı dedikleri bi yer var. Elektronik eşyalar felan satıyorlar. Orda bulunur.. Mutlaka vardır sizin ordada öyle yerler. Tanesi 7.5 ytl felandı en son
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ankarada oturuyorsan, konya sokağın arka tarafına geçince elektronikciler çarşısının bi alt pasajının tam köşesinde, her türlü pil satan bi dükkan var oradan bulabilirsin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    veya istanbuldaysan ya mecidiyekoyde veya kadikoy de yazicioglunun oralarda bulursun

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Arkadaşım bende notebook adaptör ve batarya ithalatcısıyım bu konu hakkında iyi derecede bilgim var.Sana tavsiyelerim,

Bu pilleri kendin değiştirme.

- Gidip pilcide yaptırmaya kalkarsan pilleri çalışsa bile laptopun görmeme ihtimali var.Çünki laptop içindeki şarj ünitesi pilleri tanıyamıyabilir

Bu durumda adamlar senden pillerin parasının % 50 sini isterler yine..Yani lehim atsa bile pil parasını senden alır

Ayrıca piller uysa ve çalışsa bile çok tehlikeli..Patlama riski var.Laptopa zarar verme riski var.Orjinal pil gibi uzun ömürlü olmaz.Orjinal pilin 3 saat gidiyorsa bu 2 saat gider.Orjinal pilin ömrü 3 yılsa bu 2 yıldır.

En basitinden bu pillere en aşşağı 70-90 $ Harcarsın.Bu kadar uğraşacağına Yeni birtane laptop bataryası alabilirsin.Hemen hemen aynı fiyata gelir.Ortalama 100 $ diyelim..

Umarım yardımcı olabilmişimdir arkadaş..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Manisadayım şu an. Burada birkaç elektronikçiyi gezdim. çoğunda yoktu. Biri çok pahalı olduğu için getirtmediklerini söyledi. Tanesinin 70 ytl falan olduğundan bahsetti. Yarın izmirde araştıracam. Orda da olmazsa Ankara. Burada bi arkadaşım pilin ömüründen falan bahsetmiş. İşin uzmanı olduğunu söylüyor saygı duyuyorum ama ztn üstündekiler iyice bitmiş durumda. 5 dk açık duramıyor makine. 2 saat gitsin mühim değil. Ztn bu pilin orjinali de yeni çıkan piller kadar fazla gitmiyordu. Sanırım hücre sayısı az olduğundan 2-2,5 saat kadar dayanıyordu.

Toplam Hit: 1660 Toplam Mesaj: 8