folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Bu Ekranda Kalıyor

Laptop Bu Ekranda Kalıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim eski laptop zaten biraz problemliydi bayadir power tuşuna bastigimda ne bios ne bisey geliyordu açıldığı zamanlarda da sallaninca birden kapanıyordu bilgisayar çıta goturdum bisey bulamadı zamanında ama artık iyice cozuttu boot ekranı bios ekranı falan hiç bisey gelmiyor şu ekranda kalıyor buna ne yapmalı? kusura bakmayin telefondan yaziyorum. http://i.hizliresim.com/21aWr2.jpg

Bonibon tarafından 27/Mar/16 01:01 tarihinde düzenlenmiştir

om mani padme hum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Boot olmayacağı zaman sadece su resimdeki ışık yaşanıyor power tuşuna basınca o zaman ekrana hiç bisey gelmiyor sadece fan çalışıyor http://i.hizliresim.com/PkD218.jpg ama çalışacağı zaman yaninsaki DB logosuna benzeyen ile 1 numaralı ışık ve o ileri geri oklu isik falan yanıp sonuyor

Bonibon tarafından 25/Mar/16 14:45 tarihinde düzenlenmiştir

om mani padme hum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

bilgisayar dell mi ? benzer sorunu uzun süre önce yaşamıştım.farklı nedenleri olabilir.öncelikle ram soketlerini kontrol et,birden fazla ram varsa tek ram ile çalıştırmayı dene.
    Bataryayı çıkararak  sadece elektrik kablosu ile açmayı dene ve hızlıca bios a girmeye çalış F2-F10 hangisi bilmiyorum,yada sadece bataryayla çalıştırmayı dene.bu işlemleri 10-15 saniye power tuşuna basılı tutarak gerçekleştir.ikinci resimde görünen sleep modundan çıktığını gördüğünde bios a girmeye çalış ayarları kontroıl et ve kaydederek çıkış yap.çözüm olmasını umarım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hdd yi çıkarıp denermisin?

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

arkadaşlar olayı çözdüm milyon tane şey denedim olmadı ama adaptörü falan çıkardım ramleri söktüm adaptörü taktım aleti çalıştırdım sonra aleti tekrar kapattım adaptörü söktüm ramleri geri taktım adaptörü taktım açtım alet çalıştı benzer sorunlarla karşılaşan eden olursa aklında bulunsun etiketleri düzenleyebilirsem aramaya yardımcı olacak bir kaç etiket daha eklemeye çalışacağım konuya. mesaj yazan arkadaşlara teşekkürler. (ramlari tek tek takıp yerini değiştirip falan calıştırmayı denemiştim üstteki arkadaşın dediği gibi ama olmamıştı onu da belirteyim ramsiz bir çalıştırıp kapatmak lazımmış demekki aleti)

Bonibon tarafından 27/Mar/16 01:05 tarihinde düzenlenmiştir

om mani padme hum
Toplam Hit: 1185 Toplam Mesaj: 5
laptop intel bios boot ironlake svga pci