Laptop Isınma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

Ben HP Pavilion DV9590 kullanıyorum (2.4ghz işlemci, 2048mb ram, nvidia geforce 8600m gs ekran kartı).

Sorunum, ekran kartımın fazla ısınması. Yaklaşık 10-15 dk. CoD 4 (multiplayer) oynadıktan sonra fps düşmeye

başlıyor (125 fps'den 20 - 30 'a kadar düşüyor bazı yerlerde ve 125 fps'yi o 15 dk.'dan sonra hiç göremiyorum).

Oyuna girmeden önce 55 - 60 C sıcaklığa sahip ekran kartı yaklaşık 30dk.'lık oyundan sonra 95-100 C ye kadar

çıkmış oluyor. Daha önceden o kadar ısınıp ısınmadığını bilmiyorum çünkü eskiden ölçmüyordum (fps şikayeti arttıkça

çözüm olarak araştırdım...) ve şu anda kullandığım driver'dan memnun değilim (185.81 notebooklar için). Modded inf

kullanarak başka bir driver (notebook için olmayanlar yani) kullansam ısınma sorunumu arttırabilir mi yoksa tam

tersine daha iyi performans sağlayabilir mi ?  Eğer öyleyse tavsiye edebileceğiniz bir driver var mı veya ısınma

sorunum için tavsiye vs. ?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    laptobu nasıl kullanıorsun herhangi bir masanın üstündemi yatağın üstündemi.Fan çıkışı kapanırsa hava alamıyo-atamıyo olabilir soğuma gerçekleşmez oyüzden.düz bir yere koy her zaman.

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı:
    -----------------------------
    laptobu nasıl kullanıorsun herhangi bir masanın üstündemi yatağın üstündemi.Fan çıkışı kapanırsa hava alamıyo-atamıyo olabilir soğuma gerçekleşmez oyüzden.düz bir yere koy her zaman.
    agam benim laptop düz biyerdede dursa cpu sıcaklığı 100c  vuruyo sonra windows uyarı çıakrıyo 1 dakika sonra otomatik panacak kapatmayı iptal etmek için işte şuna bas fln basıyom iptal ediyom 10-15 dk sonra 55-60 a iniyo 3 gündür son ısınmadan beri  açmıyorum laptop u açılırmı ondan bile şüpheliyim :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

yoyo bunu yazdı:
    deja-vu bunu yazdı:
    agam benim laptop düz biyerdede dursa cpu sıcaklığı 100c  vuruyo sonra windows uyarı çıakrıyo 1 dakika sonra otomatik panacak kapatmayı iptal etmek için işte şuna bas fln basıyom iptal ediyom 10-15 dk sonra 55-60 a iniyo 3 gündür son ısınmadan beri  açmıyorum laptop u açılırmı ondan bile şüpheliyim :D

hadi gpu olsa anlarım da cpu 100 derece inflak etmesi lazım:).benim arkadaşta da reklam gibi olmasın dell var garantiye gitti geldi adamlar işlemcinin ısısı 22 c ye bile çıkmıcak demişler mantığını anlamaya çalışıoruz.Laptop'dan öle bi ses çıkıyoki(fan en hızlıda)sanırsın klima çalışıyor:) 

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Hazır konu varken bende laptopla ilgili birsey sorayim...

bende bi tane var da.

acer aspire 5610...sarji 40 dk gidiyor,normal midir bu ? degilse ne yapmaliyim ?

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı:

benimkide 5500 küsür olması lazım.45 dk gidiyo.Aldığımızdan beri böyle.Pişmanım:( 

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:
    cuneyd bunu yazdı:

benimkide 5500 küsür olması lazım.45 dk gidiyo.Aldığımızdan beri böyle.Pişmanım:( 

çok şükür ben almadim, buldum :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek
    laptopta 45 dakika oyun oynarsanız ısınması doğal hocam oyun için masaüstü yada playstation tercih ediniz.:)

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

8mm bunu yazdı:

hocam şimdi geçen gün ben kaza yapmıştım arkadaşın arabasıyla radyatör fan motorunun kasası zarar gördü ama ben çekiçle düzeltip çalıştırabilirim eğer bu tarz cihazlar yardımcı olursa bu ben o fan motorunu masaya entegre edeyim laptopu üstüne koyayım :D 

bu tarz cihazları kullanan var mı aranızda benim pek ısınma problemim yok ama illa ki bu hava delikleri tozlandıkça başıma gelicek laptopunda altı kapalı ya acaba dedim faydası hangi derecededir iyi işgörüyosa vantilatör yerine bundan yapayım :D

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 1950 Toplam Mesaj: 10