folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Laptop Klavyesi Sapıttı Acil Yardım

Laptop Klavyesi Sapıttı Acil Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

merhaba arkadaslar laptopun klavyesi karıstı mesela m harfıne bastıgım zaman muk yazıyor h ye bastıgımda jhn yazıyor ı yazma calıstıgımda ıse ı5d yazıyor acıl yardım sımdıden tesekkurler.. edıt= e.klavyesınden yazıyorum..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam daha önce benim başıma benzer bir durum gelmişti ama bendeki tuşlar birbirine yakın tuşlarla birlikte basıyor gibi yazıyordu. Klavyeyi biraz yorunca düzelmişti :) Yormaktan kastım da not defteri açıp sorun çıkaran harflere ayrı ayrı uzun uzun basıp sorunsuz çalışana kadar tekrar etmek :P

Bunun dışında bilgisayarınızı kapattıktan sonra elektrik kablosu ile bataryasını çıkarıp açma kapama tuşuna birkaç defa bas çek yaptıktan sonra bilgisayarınızın bataryasını ve kablosunu bağlayıp tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Belki bir faydası olur.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aç kapat düzelir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

BlueStacks programı mı var?

ya da ikinci bir klavye tanıtılmış ve o klavyeyi mi takıyorsun?

bende bunlar varken klavye sapıtıyor..

vüris girmiş olabilir mi ? combo ile bi tarat.

klavye sürücüsünü güncelleştir.

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Sıvı teması oldumu? Aklıma ilk gelen klavyeyi sök ucunu sil düzgünce ve boşluksuz tekrar tak yerine. Devam edecek mi? Birde usb live işletim sistemi ile test et. Live linux tavsiyemdir.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Sıvı teması oldumu? Aklıma ilk gelen klavyeyi sök ucunu sil düzgünce ve boşluksuz tekrar tak yerine. Devam edecek mi? Birde usb live işletim sistemi ile test et. Live linux tavsiyemdir.

Hocam dizüstü bilgisayar klavyesinin tuşlarını sökmeye kalkarsa elinde kalır :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    RaNGeR bunu yazdı
    interfector bunu yazdı

Hocam dizüstü bilgisayar klavyesinin tuşlarını sökmeye kalkarsa elinde kalır :)

Tuş değil be hocam :D Klavyeyi komple sökecek :D Normalde kasanın altında 1 adet vida olur onu sökecek ve buum :D Marka model verseydi daha fazla yardım edebilirdim :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Tuş değil be hocam :D Klavyeyi komple sökecek :D Normalde kasanın altında 1 adet vida olur onu sökecek ve buum :D Marka model verseydi daha fazla yardım edebilirdim :)

Hocam demek istediğini ben anladım zaten de arkadaş yanlış anlamış olabilir diye söylemiştim :) Ayrıca dizüstü bilgisayarı toplayıp dağıtmanın herkesin yapabileceği bir şey olduğuna inanmıyorum. Bir sonraki konu başlığını görür gibiyim, "bilgisayarı topladım ama çalışmıyor", "bilgisayar ara ara aniden kapanıyor", "bilgisayarın ısısı çok yükseldi", "bilgisayardan koku gelmeye başladı" vs. vs. :))

Dediğim gibi bir kapatıp açsın, düzelme ihtimali yüksek. Ama hala düzelmezse artık tornavidanın yolları taştan :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

klavye bozuk ise çinden e baydan klavye sipariş et değiştirmesi kolaydır. youtubetan video da bulabilirsin

Toplam Hit: 2013 Toplam Mesaj: 9