folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Mikrofon Problemi

Laptop Mikrofon Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Takıyorum çalışmıyo koduğum şeyi... 
    Marka Casper / Windows 7
    Driver şeysi - Conexant SmartAudio HD

Sistemin güncellediği en son sürüm yüklü. En son mikrofonum yok diye cep telefonunu USBden WO Mic diye bi uygulamadan bağlayıp mikrofon olarak bağlamıştım. Ona ait programı ve sürücüyü kaldırdım. Bi bok düzelmedi.

Kurban olayım bu sefer problemimi kendi kendime çözmeden , birisi yardımcı olsun. Driver mriver bozacam en sonunda pcyi , dolar olmuş kaç para pc falan yenileyemem. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Birinci çinko

italyan tarafından 16/May/20 00:09 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

laptopa harici mikrofon mu takıyorsun? Takıyorsan driver istemez genelde. Daşşaklı bir şeyse takıp driver yükledikten sonra ses ayarlarında kayıt sekmesinde mik gözük müyor mu?

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

laptopa harici mikrofon mu takıyorsun? Takıyorsan driver istemez genelde. Daşşaklı bir şeyse takıp driver yükledikten sonra ses ayarlarında kayıt sekmesinde mik gözük müyor mu?

Boya BY-M1 yaka mikrofonu. Direk tak çalıştır olması lazım. Cihaza ait herhangi bir driver falan yok. Benim laptop sanki mikrofon takılmamış gibi ses falan almıyor , kıpırtı yok. 
    Mikrofon bozuk mu diye düşündüm , cep telefonunda gayet güzel çalışıyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Sesi nerede hangi uygulamada almak istiyorsun? Ses kayıt aygıtlarında mikrofon gözüküyor mu?

ses

Liquid tarafından 16/May/20 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hocam aynı mikrofon bende de var. Uzun zamandır kullanmıyorum gerçi ama. Pilini kontrol edin, içinde bi ip oluyor o kalmış temassızlık yapıyor olabilir, pil bitmiş olabilir. Ayrıca 2 fonksiyon var üzerinde bi kamera bi de pc diye sanırım. O fonksiyonları deneyin. Eğer windows 10 varsa güvenlik ayarları kısmından mikrofona izin verin.

edit: windows 7 imiş. Ses ayarlarında kayıt yürütme kısmında mikrofonu seçmeniz gerekiyor olabilir.

LynXMaSTeR tarafından 16/May/20 00:45 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

"Kayıt" kısmında yalnız tek bir mikrofon görünüyor ve zaten o da varsayılan. İşe yaramıyor.

Toplam Hit: 895 Toplam Mesaj: 7
conexant bişmanlıktır windows 7 mikrofon driver