folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Siyah Ekran Sorunu

Laptop Siyah Ekran Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cindoan
    cindoan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öncelikle laptopun sorununu anlatayım çok garip bi sorun laptopu normal açıyorum laptop siyah ekranda kalıyor ve çalışır halde öyle kalıyor daha sonra f12ye basıyorum ondan sonra windowsu normal çalıştr diyorum ve windows yükleniyor ekranı geliyor ve resim yüklenirken laptop kendini resetliyor ki bunun yanında laptopun tüm ışıkları yanık kalıyor bu sorun yaklaşık 1 ay önce oldu ve 2 gün önce tekrar bi bakayım dedim ve f12ye basarak açtım laptop normal olarak çalıştır dedim ve laptop açıldı fakat burdaki tek fsrkı bu sefer laptopun tüm ışıkları yanık kalmıyordu sonra kapattım ve yine açılmıyor aynı sorunları yaşıyorum 

Yardımcı olursanız sevinirim.

Mod : Lutfen konulari uygun basliklar altina acmaya ozen gosterelim. Saygilar

cindoan tarafından 17/Ağu/16 16:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

siyah ekran dedigin seyde ekranda hic bisey yok dimi?

bilgisayarin markasi/modeli ne ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

donanımsal sıkıntı var sanırım. Farklı yöntemler dene hocam biosu resetle, format at atmazsa hardiskinde sorun var. formatla düzelirse formattan sonra ekran kartını uyumlu olanı yükle dün bir arkadaş aynı sıkıntısını bana söyledi. Bilgisayarı formatlamış fakat ekran kartı driveri laptopun orijinal sitesinden (packard bell) indirmesine rağmen masaüstü geldiğinde bir kaç saniye sonra otomatik olarak ekran kararıyordu. Güvenli kipte çalıştırıp denetim masasından ekran kartı driverini kaldırıp intelin kendi sitesinden orijinal driveri kurup düzelmişti..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cindoan
    cindoan's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

siyah ekran dedigin seyde ekranda hic bisey yok dimi?

bilgisayarin markasi/modeli ne ?

Lenovo u330 sadece siyah ekranda kalıyor ama laptop çalışıyor 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cindoan
    cindoan's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

donanımsal sıkıntı var sanırım. Farklı yöntemler dene hocam biosu resetle, format at atmazsa hardiskinde sorun var. formatla düzelirse formattan sonra ekran kartını uyumlu olanı yükle dün bir arkadaş aynı sıkıntısını bana söyledi. Bilgisayarı formatlamış fakat ekran kartı driveri laptopun orijinal sitesinden (packard bell) indirmesine rağmen masaüstü geldiğinde bir kaç saniye sonra otomatik olarak ekran kararıyordu. Güvenli kipte çalıştırıp denetim masasından ekran kartı driverini kaldırıp intelin kendi sitesinden orijinal driveri kurup düzelmişti..

Denicem hocam format atmaya çalıştım cdyi okumadı cd driver bozuk değildi ama atmadı kafamı en çok kurcalayan 2 gün önce açıldı laptop 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Aynı sorunu çift ekran kartlı laptopumda yaşadım. Çözüm olarak bios update ile intel hd graphicsi devre dışı bıraktım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cindoan
    cindoan's avatar
    Erkek
    latriene bunu yazdı

Aynı sorunu çift ekran kartlı laptopumda yaşadım. Çözüm olarak bios update ile intel hd graphicsi devre dışı bıraktım. 

Benim laptop da çift ekran kartlı zaten hocam :)

Toplam Hit: 811 Toplam Mesaj: 7
laptop ariza