Laptop Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

i5 3. Nesil 256ssdli 12gb ram laptopumdan memnundum. Eskidigi için elimde kalmasın diye model yükseltmek için sattım.

Yazılım geliştirme ve film izlemek için kullanıyorum.(nadiren oyun)

1) i5 ile i7 arasında hız konusunda ciddi fark varmı?

2) işlemci nesilleri en yüksek olanlara öncelik tanımalı miyim?

3) lenova yada Asus düşünüyorum.

Onerdiginiz model varmı ? Bütçe Max 6k

DE5TROY3R tarafından 09/Eki/19 22:39 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O rakama kadar çıkıyorsan :

https://www.hepsiburada.com/monster-huma-h4-v2-1-intel-core-i7-8565u-8gb-256gb-ssd-mx250-freedos-14-1-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000N3DX0?magaza=MONSTERNOTEBOOK

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    67Impala
    67Impala's avatar
    Erkek

Lenovodan uzak dur diyebilirim hocam yetkili servisleri pek iç açıcı değil.Nedense çevremde dell'i çok övüyorlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Ciddi farklarinin olmasinin sebebi i7 ya da i5 olmasindan ziyade, frekans, speed clock, cekirdek sayisi, cache boyutu vs gibi etkenler önemli ve i7'de bunlar daha yüksek. Yeni nesillere öncelik verirsen fiyat da ona göre artacaktir. O yüzden bütcene uygun bakmalisin.

Asus laptoplar eskiden ucuz-kalitesiz yapilirdi, o yüzden bir aralar türkiye'de cok poplerdi ancak suanki durumlarini bilmiyorum. Black friday zamanlari baya indirimler oluyor, o yüzden acele etme bence o indirimleri bekle.. Ayrica yurtdisinda tanidigin falan varsa onlara da getirtebilirsin, bazi modellerde cok fazla fark olabiliyor.. 

windows makinelerde dell xps leri tavsiye ederim ancak baya pahali.. yurtdisinda black friday zamani bütcene yakin fiyatla bulabilecegini düsünüyorum.. Ikinci alternatif olarak lenovo (ancak bazi modellerinde asiri isinmalar olabiliyor o yüzden almadan önce yorumlari cok iyi oku). Bütcenden biraz fazla macbook lar var düsünürsen, indirim zamanini yakayabilirsin yine. Ancak genelde i5 bulursun, i7 ler cok pahali.. 

Ben dizüstü olarak macbook kullaniyorum ve memnunum (sadece adaptörünün kablolari dandik oluyor).. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 836 Toplam Mesaj: 4
öneri laptop i7 i5