folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hesaplar / Üyelikler
linefolder Laracast Aboneligi Olan Var Mi?

Laracast Aboneligi Olan Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Arkadaslar laravel ogrenmem gerekiyor ve bugun okulumuza gelen emir karsiyakali beyden laracast tavsiyesi aldim fakat 9$ (33 tl) imis aylik abonelik ucreti.

Uyeligi olup da lets build a forum with laravel'i cekebilecek murid var mi?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Arkadaslar laravel ogrenmem gerekiyor ve bugun okulumuza gelen emir karsiyakali beyden laracast tavsiyesi aldim fakat 9$ (33 tl) imis aylik abonelik ucreti.

Yok mu?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

illa laravel öğrenmeni gerektiren bir şey yoksa boşver laraveli,

git django öğren. daha kolay, daha hızlı.

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

laravel' in dökümantasyonu bence iş görür, ben oradan öğrendim ayrıca laracast' in forum kısmı ve ücretsiz makaleleri de oldukça iyi

Amat Victoria Curam
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

illa laravel öğrenmeni gerektiren bir şey yoksa boşver laraveli,

git django öğren. daha kolay, daha hızlı.

php biricik aşkım benim. o yüzden laravel hocam...

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    nepnesomao bunu yazdı

laravel' in dökümantasyonu bence iş görür, ben oradan öğrendim ayrıca laracast' in forum kısmı ve ücretsiz makaleleri de oldukça iyi

Mvc'ye de hakim olmadığımdan ötürü çakılıyorum hocam.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fiki
    fiki's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

emir'in ta ........

sovme faslini tamamladiktan sonra, dostum laracast sana pahali geldi ise phpuzem var. turkce icerik. anlatan kisi cok ta iyi anlatmiyor ancak ogrenmen icin guzel bir tr kaynak. oranin sistemi de aylik abonelik ancak dersler video seklinde oldugundan 1 aylik abone olup hepsini indirebiliyorsun. ben taaa 2013-4 civarinda laravem 4.2 derslerini indirmistim. 4.2 ile son release arasinda bi dunya fark var. 4.2 is gorur dersen bendekileri atayim sana. yada 1 aylik abonelik alip guncel videolari cek

not: videolar stream olarak yuklenmis. orbit downloader in internet explorer plugin i var, onla streami kaydedip indirebiliyorsun. ben oyle yapmistim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    nepnesomao bunu yazdı

codeigniter la başla o zaman,  1/2 saat uğraşsan çözersin mvc nin ne olduğunu ayrıca, python kullandıktan sonra php sik gibi gelecek cidden. 

yıllardır amelelik yapıyomuşum. django ile bişeyler yapmaya 1/2 hafta önce başlamama rağmen php de harcayacağım sürenin yarısını harcayarak bişeyler çıkarıyorum. dile aşina olunca daha da kısalacağına eminim.

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fiki
    fiki's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    end bunu yazdı
    nepnesomao bunu yazdı

codeigniter la başla o zaman,  1/2 saat uğraşsan çözersin mvc nin ne olduğunu ayrıca, python kullandıktan sonra php sik gibi gelecek cidden. 

yıllardır amelelik yapıyomuşum. django ile bişeyler yapmaya 1/2 hafta önce başlamama rağmen php de harcayacağım sürenin yarısını harcayarak bişeyler çıkarıyorum. dile aşina olunca daha da kısalacağına eminim.

hocam dil kiyaslamadaki tek referans canliya hizlica birseyler cikartabilmek midir? projeden projeye degisir hangi dilin secilecegi. koskoca facebook bile php uzerinde kosuyor, eminimki fb calisanlarindan (teknik/yazilim personeli) hepsi daha evvel py yazmislardir ve py biliyorlardir. fb tek dil bilen birini ise almaz, ben olsam almazdim yani. bu calisanlardan hicbiri "ya py de canliya cok daha hizli cikabiliyoruz py ye mi gecsek ya .s" demedi? :)

yanlis anlasilma olmasin; 'php py den iyidir' vs gibi birsey soylemiyorum. sadece sizin kiyaslama referansinizin tek 1 madde olmasini elestiriyorum. 1 maddeye gore "su dil sik gibi" denmemeli bence.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Facebook backend'de python da kullanıyor hocam. Netekim Google, YouTube vs de python kullanıyor. Facebook PHP'yi ve kendi ürettikleri PHP'nin bir lehçesi olan Hack'i  Hip Hop vm ile kullanıyor. Yani bizim gibi bodozlama servis etmiyor. Bunları da göz önünde bulundurmak lazım. Tabi bunların yanında backend'de Facebook C++, Erlang, D vs. bir dizi başka programlama dili daha kullanıyor. Yani evet kimse  "Facebook'ta php'den python'a geçelim eki :)" dememiştir çünkü bir çok parçadan oluşan kompleks bir sistem ve her parçada en uygun görülen dil kullanılıyor. 

while (1<2)