folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Lazer Yazıcı Kullanıcı Deneyiminiz

Lazer Yazıcı Kullanıcı Deneyiminiz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sağlam bir hp p1102 bulursan kaçırma al . 2. el bile olsa 

tonerleri çok ucuz ve hiç arıza yapmıyor. sanırım en çok satılan yazıcıdır kendileri.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-hp-laser-jet-pro-m102w-wi-fi-li-844645575/detay/

Yazıcı ihtiyacı doğdu bu yazıcı nasıldır almışken sormadan almayalım terse düşmek istemem 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Lazer yazıcılar yeniden doldurulabilir toner kitleri konusunda seçiciliği bırakarak standart bir ayar üzerinde anlaşamazlarsa, piyasadan çekilmek zorunda er yada geç kalacaklardır, çünkü son kullanıcı pratik ve kullanışlı ürün istemektedir, firmanın keyfiyetine mahkum olmak istemez. Ben Samsung CLP 315 Renkli yazıcıma toner aldım, paramda boşa gitti, makine sıçtı resmen, toner uyumsuz diyorum firmaya firma kabul etmiyor. Öncesinde dağıtma yoktu, drum kitimde de sorun yok, bunu iyi biliyorum çünkü makine henüz yeni, ömrüne ulaşmadı. (Yani yeni derken az kullanıldı anlamında..)

Eskiden yazıcı pahalı toner ucuzdu ama daha az kar elde ediyorlardı. Yazıcılarda sağlamdı o zamanlar. Sonra düşündüler biz bu yazıcıyı niye sağlam yapıyoruz dandik yapalım ucuza satalım ama toneri pahalıya satıp daha çok satalım yazıcılarda 2 3 yıl sonra bozulsun Bi daha satalım mantığına döndü.

Lazer yazıcı piyasası zaten Amerikan tekelinde. Hp, Xerox ve Canon hakimiyeti var. 

Zaten HP ve Xerox kendi maliyetlerini düşürmek için sarf malzemeyi ortak üretecekler ama bu son kullanıcıya yansımayacak.

Yine ve Canon parçaaları ortak üretiyor. 

Yani öyle çekilip gitmezler. Ha hp yeni ürün çıkardı doldurulabilir lazer yazıcı ama ondanda yine durumdan kitliyor. 20.000 sayfa ömrü var. 

Valla hocam benim makine evde yatıyor, ellemiyorumda artık, ve bir dahada düzelme olmazsa lazer mazer yazıcı alacağımı hiç sanmıyorum, Drum kiti kilitlemeleride ayrı bir kurnazlık ve sahtekarlık bence, bıraksın drum bladem ömrü bittiğinde ben değiştirmesini/değiştirtmesini bilmiyormuyum, Drum ömrünü tamamladığında değiştiremezmiyim/değiştirtemezmiyim, ama ömrü gelmeden makine kitliyor, ustaya götürüyorsun, çok azı kilitlenmiş sana açtım diyor, genellikle ünite değişimi diyor ve yaptığı sadece kilidi açmak, eskiden bu sektörün içindeydim, bilirim ve bu nedenle dürüst bir sektör değil. Bence en iyisi dolumlu mürekkep püskürtmeli yazıcılar, onların kullanımını tavsiye ederim, biraz lazere göre yavaşlar, ama sıkıntıları yoktur.

ShockMan tarafından 27/Tem/20 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Mono lazer çok kullandım farklı markalar hepsi aynı açıkçası toner masrafı burada belirleyici olan AYRIYETTEN EPSON UN ŞEREFİNİ S2M

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Amerika olayı doğru, adamlar bir tane adada buzdolabı çamaşır makinası eskileriyle yazıcı üretip dünyaya satıyorlarmış. Xerox tu sanırım ilginç birde hikayesi vardı. Bu arada Lazer yazıcının toneride kurur. Uzun süre tüketilmezse. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

Kolay kartuş için Hp'den şaşma. Samsung'dan uzak dur.

Şu modeli önerebilirim: https://www.vatanbilgisayar.com/hp-laserjet-p1102-mono-laser-yazici-ce651a.html

enjoy i'm vaccinated
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

canon dan uzak dur aman aman aman  aman puh puh... Yazıcı ayrı dandik, müş. hizmetleri ayrı rezalet... Ha canon scanner var o canavar o ayrı fakat yazıcı kesinlikle uzak dur.  HP veya Xerox önceliğim Xerox olur. Şirkette hala Xerox un bi fosil yazıcı var canavar gibi :D

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Sonunda istanbula gelebildim Bugün yarım alıcam inşallah

Ama kararsız kaldım sizce brother hl-1211w mi 

https://www.brother.com.tr/product/hl-1211w

Yoksa  hl-2365w mi,

https://www.brother.com.tr/product/hl-l2365dw/#iLightbox[product-gallery]/0

ikisinin de donanım özellikleri birebir aynı 

Sadece 2365 hazneli ve çift basabiliyo aslında 2365 daha iyi olur gibi benim için ama kafamı karıştıran şu oldu

Bu 1111 modeli neredeyse 20 yıldır var, durumu toneri parçası bakkalda bile bulunacak cinsten, 

2365 modelleri ise 3 5 senede bi kasa değiştirmiş hep

Yani çift taraflı yazması o kadar önemli değil ama hazne şart mı kullananlar ne der?

Yoksa haznesiz de olsa bişey fark etmez mi

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
Toplam Hit: 2092 Toplam Mesaj: 19
yazıcı lazer yazıcı printer