folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lazım Olursa... Anısı Var.. Bu Kitap-Film Güzeldi Gibi Eşya Atamama Hakkında Fikirleriniz

Lazım Olursa... Anısı Var.. Bu Kitap-Film Güzeldi Gibi Eşya Atamama Hakkında Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Zaman zaman envanter sayımı gibi toplu halde gözden geçirip toplu atma/verme eylemi yapıyorum, bu şekilde kalan eşyalar gerçekten manevi olarak değerlileri oluyor.

Kitap ve film olayına gelirsek, bir kitabı okuduktan ya da filmi izledikten sonra aradan 2-3 yıl geçince sanki ilk defa okuyormuşum gibi oluyor bana, bu açıdan rahatım, çok geniş bir kütüphanem ve film/oyun arşivim var.

"İstikbal göklerdedir..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

benim evde deli gibi market fişi birikti, habire bi yerlere atıp duruyorum, öyle kalıyo.

elektirk su doğalgaz vb. faturaların hepsini bi yere istifliyorum, bi ara fazla kesilen ücretleri alma mevzuları dolanıyodu, belki yaparım diye beklettim ama yapacağım yok gibi.

aslında ne kadar çok eşya varsa zihni de o kadar çok şey meşgul ediyor.

bence japonlar gibi sade hayat yaşamak lazım daha üretken olabilmek için.

genellikle zenginlerin çoğu tek tip kıyafet giyer bilirsiniz, steve jobs, mark zuckerberg vs.

bununla ilgili bilimsel bi kaç yazı da okumuştum.

insan gün içinde ne kadar az karar vermekle kafayı yorarsa o kadar çok üretken oluyormuş.

örneğin sabah gardolabı açtığınızda 10 farklı çeşit renkte ve modelde kıyafetiniz var ve birbirine uyum sağlamasını istiyorsanız, en az bi 8-10 karar vermeniz gerekiyor,

ama gardolapta sadece beyaz ve siyah elbise varsa karar verme sayınız 1 veya 2 oluyor.

sabah 8-10 kararla uğraşırken harcadığınız enerjiyi gün içinde daha verimli kullanabilirsiniz.

en basitinden bir örnek verdim, normalde bir insan gün içinde 3000 e yakın karar veriyormuş.

bu sayıyı ne kadar düşürebilirsek bizim için o kadar faydalı demek.

o yüzden şu anda işinize yaramayan, ileride de işinize yarasa bile daha sonra temin edebileceğiniz şeyleri boşuna saklamayın.

eğer bi koleksiyon felan yapacaksanız da ayrı bir odanız veya eviniz olmalı, ara sıra gider onları kurcalar vakit harcarsınız.

ama günlük yaşantıdan bu gereksiz işler tamamen külfetten başka bişi değil.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Şimdiye kadar 6 adet değerli hediye aldım.

Kolye , Kitap , Hırka , Yüzük , Boyunluk. Bir kaçı o kadar kırıp bıraktı ki ardından hediyeleri bile atamıyorum. Arada dönüp vay bee diyesim geliyor. Tabi yaşın gereği sende bunlar çok fazla.

Atmana gerek yok :) Artık saklama ihtiyacı duymuyorsan satmak (Satacağını düşünmüyorum buna ihtiyacın da yoktur :) ) veya bağışta bulunabilirsin :)

21 Yaşındayım hayatım boyunca bitirdiğim tek kitap keloğlan :D O da zorla bitirdim ilk okul 3 müydü neydi..

Makale veya Teknoloji ile ilgili yazıları okurum. Hayat benim için hep kısa ve öz oldu :D Bu felsefeye inandığımdan böyle..

Vel hasıl :D O Robotik manyağımsı bir teneke var :) Ona talip olabilirim :D Kitaplara bişey diyemicim o.Oo..

Anılar iyidir. Gerçi ilerde daha iyi anlayacağız....

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

@DE5TROY3R niye gömüyorsunuz?

Arkeologlari heyecanlanırmak için

Ilerde degerli olabilecekleride kendim ve torunlarimi heyecanlandirmak icin

Şuku

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Kitaplar için:   kitappaylasin.com

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 3640 Toplam Mesaj: 26
film kitap obsesif fikir biriktirme anı