folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder LCD İle Plazmanın Farkı

LCD İle Plazmanın Farkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vutkubay
    vutkubay's avatar
    Erkek

şekil olarak neredeyse birbirinin aynı olan lcd ve plazma televizyonların arasındaki teknolojik farklar nelerdir bilen varmı?

Gece 12 den sonra, tüm içkiler şaraptır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lcd daha ii onu biliyorum vestel alma sakın be vestel serviste staj yaptım cok kötü arçelik al

farklara gelince lcd de görüntü kalitesi daha yüksek enerji tasarrufu yüksek ömür yüksek e tabi fiyat yüksek bu kadar biliyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    En ÖnemLisi Radyasyon Yağmıor Etrafa

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

http://www.plazma-lcd.tv/

plazma nın daha iyi olması lazım, inceliyin görürsünüz ...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    Asker bunu yazdı:
    -----------------------------

lcd daha ii onu biliyorum vestel alma sakın be vestel serviste staj yaptım cok kötü arçelik al

farklara gelince lcd de görüntü kalitesi daha yüksek enerji tasarrufu yüksek ömür yüksek e tabi fiyat yüksek bu kadar biliyorum

-----------------------------

arçelik-beko'nun vestel'den iyi olmayacağına eminim. aynı segmentte samsung tercih edilebilir. Philips'lerin yeni modellerinde 0 ölü pixel garantisi var.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aslında her iki teknolojinin de artıları ve eksileri hatta birbiriyle ortak yönleri var. Plazma TV'lerin artıları arasında, mükemmele yakın görüntü ve 7 milyara ulaşan renk/çözünürlük kalitesi, farklı açılardan izlenebilme, uzun süreli kullanım ve contrast oranının (en parlak beyazla en koyu siyah arasındaki parlaklık farkı) yüksek olması yer alıyor.
    Eksileri arasında ise, ince olmasına rağmen ağır olup bu yüzden duvara asılırken mutlaka profesyonellerin gelip montajı yapıyor olması, çok fazla enerji harcaması ve hassas olması yer alıyor.
    LCD televizyonlara bakacak olursak, renklerin netliği, ince ve hafif olmaları, keskin görüntüye sahip olmaları avantaj, çözünürlüğün sabit olması, düşük contrast oranı ve koyu siyah renk üretmesinin zor olması eksi yönleri olarak görülüyor.
    Ekran ömrü olarak ise plazma TV'lerin gazları 25 bin ile 30 bin saat aralığında kullanılabiliyor. LCD TV'lerin ekranları ise ortalama olarak 50 bin - 75 bin saatlik ömre sahip.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/content/teknoloji/tek013/tekno98.html

jack daniels 160 yaşında
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    lcd ile plazmanın en büyük farkı birinin elektron tüpü diğerinin sıvı kristal olayını kullanması.

Zimbabwe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasincelik1987
    yasincelik1987's avatar
    Erkek
    tek farkı fiyatı :)

BİR MÜSLÜMANIN 3 KASE BALI VARSA 3 ÜNÜ YESİN BAĞIRSAĞINDA ÇIRÇIR OLSUN 1 DAMLA POK KALMASIN HEPSİNİ SIÇSIN
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Plazmadan şaşma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    + bişey daha soluyum plazma tvlerde izlediğin kanalın simgesi 2 saat sonra ekranda iz yapıyor daha sonra tv kapatıp acman gerekior bunuda bilgilerinize sunuyum bence lcd daha mantıklı biraz pahalı ama olsun alıcaksanda samsungdan sasma sakın

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    lcd de kristal bloklar bulunur. her cristal bloğa sinyal gönderilir blokta sinyali yansıtır. plazma da ise her görüntü oluşturan elemanın içinde gaz bulunur. gaz elektrik ile rengini değiştirir. daha hızlı tepki verir. ömürleri diğer tv lere göre düşüktür. en babası 30bin saat dayanır. plasmaların geniş ekranlı olanları üretimi pahalı olduğu için pek yoktur. plazmaların tepki süresi gaz olduğu için lcd den yüksektir. lcd lerde tepki süreleri gri tonlar arası geçişe göre hesaplandığı için firmaların o tepki sürelerini pek dikkate almayın. lcd ler genelde plazmalardan büyük ekranlıdırlar daha geniştirler bunun sebebi daha ucuza mal ediliyor olmalarıdır. bi de ne kadar geniş yuzeyi olursa sağdan soldan bakma açısı fazla oluyor. televizyon alacaksanız plazma ve 1080P üzeri televizyon alın. 1080 P orta seviye bir çözünürlüktür. Önümüzdeki yıl 1900p lik çözünürlük yaygınlaşacak. PS3 filan almayı düşünenler varsa 1080P tv yoksa almasın.

ftw
Toplam Hit: 2626 Toplam Mesaj: 11