folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lehim Makinesi Tarzı Hediye

Lehim Makinesi Tarzı Hediye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Lehim makinesi alma hacı hiç gerek yok. Hem çok faydalı olmuyor hem pratik değil hem dumanı zehirli hem lehim kurşun içeriyor hem sıcak birşey yüzüne gözüne çarpar Allah muhafaza. Yani hiç gerek yok.

Onun yerine arduino al. Onu programlasın. İlla bilgisayarı olmasına bile gerek yok arduino tablet ile de programlanabiliyor. Ve yanında breadboard, jumper kablolar, potansiyometre vs vs al hem tehlikeli olmasın hem istediği gibi değiştirebilsin. E birde öğrenme seti lazım ona onun içinde elemanın biri Meraklı Maymun adlı kanal ile youtubeta çok güzel bir set hazırlamış:

Çağan'la Arduino'ya Giriş: http://www.youtube.com/playlist?list=PL-U_jBeM2gfBvzPVdERtv5As-cm7y9FzW

Bende bu yaz benim iki kardeşime de ayrı ayrı olmak üzere tam bir set almayı planlıyorum. Bu videolarda kullanılan herşeyi ve daha fazlasını. Biraz pahalı olabilir ama gerçekten en faydalısı bu olur.

Hatırlıyorum da ben küçükken ne kadar çok breadboard istemiştimde almamışlardı. Paramda yetmiyordu. O kadar iradeli değildim biriktiren iyodun parayı. Anca birer ikişer transistör direnç led alabiliyordum. Hey gidi günler :D

Sadece bi imza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam ben 15 yasinda kaan'in dedigi gibi ne devreler yapiyorduk :) hocamla birlikte o zamanlar ilk bilgisayar kontrollu yuruyen isik devresi yapmistik (eeprom kullanarak) tabi tam calistiramamistik ama sonra baktim tamamlamis hoca :)

arkadaslarin dedigi gibi pic, arduino  setlerinden almak gerekiyor, sok tak olacagi icin sikinti olmaz. arduino ile hic calismadim ama pic setleri iyidir, cesit cesit seyler yapilabilier, guzel pratiklik kazanir, hem elektronigi tanir (belki bir temel elektronik kitabi almakta fayda var) hme de programlamaya baslayabilir yavas yavas

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Bu mereti kullanıyoruz tam bir canavar tavsiye ederim, hem şık hem performanslı, fiyatı da bir Zippo'dan çok değil. Metal çantası falan da var...

http://www.hepsiburada.com/dremel-versatip-gazli-havya-p-HRBSCF0132000JA?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.yapi.market.banyoler.pla&gclid=CIKzwceIzswCFclsGwodgtkBLQ

Metallica Rules
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    oldwolf bunu yazdı

Bu mereti kullanıyoruz tam bir canavar tavsiye ederim, hem şık hem performanslı, fiyatı da bir Zippo'dan çok değil. Metal çantası falan da var...

http://www.hepsiburada.com/dremel-versatip-gazli-havya-p-HRBSCF0132000JA?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.yapi.market.banyoler.pla&gclid=CIKzwceIzswCFclsGwodgtkBLQ

bunu hic kullanmadim ama dremel baya bir ovuluyor.. elektronik ile ugrasmayi ozledim ya o lehim kokusu  ahh ahh

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    sandman bunu yazdı

paran varsa makerblock robotlarından al

eğer daha ucuz bir şey olsun dersen arduino setlerinden al beraber oturun bir kaç proje yapın.

çocuk lehimle ne yapabilir ki yani tek başına lehimin çok bir espirisi olmaz

Aynen bencede. Hocam kit halınde güzel ürünler var bir iki led yaktın mı o genç beyne neler gelir neler. Kapı açılınca ışık yansın vs yapmaya başlıyorlar.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sandman bunu yazdı

paran varsa makerblock robotlarından al

eğer daha ucuz bir şey olsun dersen arduino setlerinden al beraber oturun bir kaç proje yapın.

çocuk lehimle ne yapabilir ki yani tek başına lehimin çok bir espirisi olmaz

katiliyorum

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hobi kitine karşıyım !!!

ben 9 yaşımdayken harçlığımdan gidip lehim alıp sağı solu yakmıştım. hobi kiti ney mk. 15 yaşında bi de !

hevesi varsa lehimle her şeyi yapar kitteki zaten.

al güzel bi lehim. pastası havyası falan sağlam bişey olsun. 5 6 renk 1er metre kablo, klipsler falan.daha ne süper.

Bana hiç elektronik hırdavat hediye eden olmadı oldukça da romantik lan :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Archon
    Archon's avatar
    Erkek

karaköydeki elektronikçiler çarşısını dolaşarak 75 liraya çok daha fazla şey alabilirsiniz  örneğin breadboard, zil teli, direnç, led, buton, transistör falan. önce butonla çalışan ışık yapar sonra yanıp sönen ışık öyle öyle internetten araştıra araştıra yürür. Bread board alın mutlaka lehime ihtiyacı kalmaz. Yukarıda verilen sette hiç komponent olmadığı için bişeyler yapmaya kalkıştığında ekstra para harcaması gerekecek üstelik sette bir sürü gereksiz şey var.

Bide onun adı lehim makinesi değil "HAVYA" :)

Toplam Hit: 2092 Toplam Mesaj: 19
ediye