folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Lenovo G50-45 Grafik Kartı Sorunu

Lenovo G50-45 Grafik Kartı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Laptopu bugün aldım, iyi hoş ama bir sorunu var. Videoda açsam oyunda açsam ekran kartı hiçbir şekilde çalışmıyor. Amd system monitorden kontrol ediyorum.
    Biosu ise insyde bios ve advanced özelliklerini aktif edemedim, amd-virtualization gibi özelliklerini aktif edemiyorum işlemcinin. bunu da epey araştırdım modlamaktan falan bahsediyorlar. pek bi halt anlamadım ne yalan söyleyeyim.

Amd a6-6310 işlemci ve hd8500m grafik kartı var. Önceden deneyimi olanlar lütfen yardım etsin saatlerdir uğraşıyorum kafayı yiyecem.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi ekran kartı çalışmıyor diye birey yok, çalışmasa ekrana görüntü gelmez. Sen heralde performanslı olan ekran kartı çalışmıyor demek istedin.

Ekran kartının denetim masasından( catalyst control center olması lazım) hangi uygulama için hangi ekran kartı ile çalışacağını ayarlayabilirsin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Şimdi ekran kartı çalışmıyor diye birey yok, çalışmasa ekrana görüntü gelmez. Sen heralde performanslı olan ekran kartı çalışmıyor demek istedin.

Ekran kartının denetim masasından( catalyst control center olması lazım) hangi uygulama için hangi ekran kartı ile çalışacağını ayarlayabilirsin.

ne yazık ki amd bazı uygulamaları kilitlemiş müdahale edemiyorum onların hangi modda çalışacağına, admin olarak açtım yine kabul etmedi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Amdnin siteden güncel driver yüklemeye çalış. Lenovonun kendi kurulu işletim sistemini kaldır yepisyeni crackli win 8.1 kur :) Daha sonra catalyt midir nedir ordan yüksek performansa otomatik geçilecek programları kendin tanımlıyorsun gerisi koley şekerim ^^

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

bu gun aldigin laptopta ole sorun olmaz hocam bence git aldigin yere degistir 

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Amdnin siteden güncel driver yüklemeye çalış. Lenovonun kendi kurulu işletim sistemini kaldır yepisyeni crackli win 8.1 kur :) Daha sonra catalyt midir nedir ordan yüksek performansa otomatik geçilecek programları kendin tanımlıyorsun gerisi koley şekerim ^^

yok yaptım onları olmadı yinede :S

minecraft kasıyor lan

Toplam Hit: 2462 Toplam Mesaj: 7