Lenovo Garanti Servisi Kepazeliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    Garantiye neden 150 TL ödedin diyen arkadaşlara cevap vereyim. İlk iletimde zaten anlattım. İkinci göndermemde bu fiyat bana biçildi. Çünkü ilk gönderdiğimde bilgisayarıma yaptıkları hatayı, kullanıcı hatası diye nitelendirmişler ve garanti kapsamı dışında tutulmuş. Durumu anlattım ama telefondaki temsilci benim bilgim yok, prosedür gereği 15 gün içinde yatırmazsanız ürünü aynen teslim edeceğiz dediler. Bana bilgisayar acil lazım sonuçta bütün işlerim bilgisayar üstüne kurulu. Bir taraftan da öğrenciyiz nihayetinde. Garantiye yolladığım bilgisayar eğer parayı ödemezsem içine edilmiş bir şekilde geri gelecekti. Çaresizlik. Ama sonra yeni fiyatlar biçilmiş hala bilgisayarım gelmedi. Sanki garantisi yok bilgisayarın. Yarın Lenovo Türkiye'yi arayacağım, ben telefonlarını bilmiyordum sağ olsun arkadaşlar önceki postlarda numarayı verdiler.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

ya bende sogudum inanın su lenovodan 4 ay önce bir ekran kartında sorun cıktı durduk yerde ekran acılmadı hic, tamire gönderdik.100 lira soktuklar k.cımıza. Dün yine aynı boku yedi alet.

Konuyu pic ediom ama bu lenovo nun arka kısmı komple nasıl acılır yada biri ekran kartı nerededir fotolayıp gönderebilirmi.Büyük rica ederim..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

sendede ne sabır varmış ona 150 yatıracağına gelseydin girseydin bağırıp çağırsaydın başlarına yıksaydın yerleri nereyse birde otobüs paranı alırdın büyük ihtimalle

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

sendede ne sabır varmış ona 150 yatıracağına gelseydin girseydin bağırıp çağırsaydın başlarına yıksaydın yerleri nereyse birde otobüs paranı alırdın büyük ihtimalle

İş güç var hocam kalkıp taa İstanbul'a nasıl gideyim. Zaten İstanbul'da yaşıyorum haftaya İstanbul'dayım, eğer haftaya kadar gelmezse yetkili servise gideceğim. Zaten tazminat davası açacağım lamı cimi yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oturuyorum
    oturuyorum's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ekranı kırık laptop gönderdik adamlar olduğu gibi geri göndermiş bizde bi ekran uydurduk kendi imkanlarımız dğrultusunda :| tıkır tıkır çalışıyor şimdi :| 

Ellerinde Pankartlar / Gidiyor Bu Çocuklar / Kalkın Ayağa, Kalkın / Gidiyor Bu Çocuklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    Allah belasını versin Lenovo'nun. Size 2 gün önce bu konuyu açtım bugün bilgisayarım geldi, bilgisayarın tüm içine edilmiş. Bütün parçaları değiştirilmiş, bilgisayar açılmıyo, ekran kare kare piksellerine ayrılmış pembe pembe iğrenç renkler geliyor! Beni deli edecekler lan! 3 ayımı aldılar! Yine gönderiyorum garantiye! Ben napıcam arkadaş bütün işlerim aksadı ya! Bu nasıl bir şerefsizlik böyle ya! Hiç bakmadılar mı bu bilgisayara! Bu nasıl insanlık! Sadece ısınma problemi vardı, şimdi mahfoldu tüm! Bataryası da çalışmaz olmuş fişe takmadan çalışmıyor, bataryayı algılamıyor!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    SoloTurk bunu yazdı
    Allah belasını versin Lenovo'nun. Size 2 gün önce bu konuyu açtım bugün bilgisayarım geldi, bilgisayarın tüm içine edilmiş. Bütün parçaları değiştirilmiş, bilgisayar açılmıyo, ekran kare kare piksellerine ayrılmış pembe pembe iğrenç renkler geliyor! Beni deli edecekler lan! 3 ayımı aldılar! Yine gönderiyorum garantiye! Ben napıcam arkadaş bütün işlerim aksadı ya! Bu nasıl bir şerefsizlik böyle ya! Hiç bakmadılar mı bu bilgisayara! Bu nasıl insanlık! Sadece ısınma problemi vardı, şimdi mahfoldu tüm! Bataryası da çalışmaz olmuş fişe takmadan çalışmıyor, bataryayı algılamıyor!

Arkadaş, bugün bilgisayarım geldi derken kargoyu almadan önce açıp kontrol etmedin mi?

Elden ver elden al bilgisayarını. Alırkende imzalamadan önce kontrol et.

Tekrar hatırlatayım: Garantiye para vermene gerek yok :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

öh baba bu ne ya bir enter kullansaydın gözünü sevim. Bu yazı ile 1 saniyede 1 milyon dolar kazanmanın yolunu anlatsan bile okumam

konuyu özetliyorum 

ısınma sorununadan ötürü teknik servise göndermiş laptopu 

onlarda anakrtı falan değiştirmişler ekran akrtına zarar vermişler

geldiğinde makina sorunlu imiş açılmasında problem varmış 

tekrar yollamış kullanıcı hatasız diyip 150 tl kitlemişler

sonra ödemek zorunda kalmış bir süre sonra  tekrar aramışlar bütün parçalar değiştir daha fazla para ver demişler demişler oda tüketici heyetine başvuracağını söylemiş 

bu arada yeni bir pc vermedikelrinden 3 ay iş yapamamış 

bu iyi oldu

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 4289 Toplam Mesaj: 29