Lenovo P70 Custom Rom Yükleme ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. 3. yılını dolduran bir Lenovo P70'im var. Buna şu linkteki rom'u kurmak istiyorum, hem denemek hemde iyi ise uyumlu olur ise kullanmak istiyorum.

Şimdi benim telefonda Twrp 2.8.6 sürümlü menü mevcuttu. Ben ses açma + güç tuşu ile bu menüye girdim. Wipe + data + cache ve ismini hatırlayamadığım diğer seçeneği seçip telefonda var olan lolipop u sildim.  Silmenin hemen öncesinde twrp menüsünden yedekleme bölümüne girip orada ne varsa işaretleyip yedek aldığımı belirteyim.  Sonrasında instal'a basıp hafıza kartına yukarıdaki linkte indirdiğim dosyaları gösterip kurması için onay verdim. kurulum başladı ve belli bir süre sonra kendiliğinden kapandı. 

bende bunun üzerine yeniden temizleme yapıp tekrar kurulum yapmak istedim gene aynı oldu.

indirdiğim olmayınca aldığım yedeği geri yükledim o da çalışmadı :)

bunun üzerine acaba sorun twrp menüden kaynaklı mı diye bu menüyü değiştirmek istedim baya araştırdım çok şey buldum ama sanırsam uygulamada bir noktayı atladığım için o menünün yenisini (3.2.2) kuramadım. ( sorunun twrp menüde mi olduğunu düşünmeme sebep yukarıdaki linkte ve başka izlediğim çoğu videoda hep yeni versiyon ile işlem yapıyorlar olmasıdır :))

neyse baya deneme sonrası bari dedim telefonu açayım bir şekilde onun için şu liknteki cloud adresli dosyayı indirip buradaki arkadaşın yaptıklarını uygulayıp telefonu açtım lolipop versiyonu geri yükledim.

Şimdi bilen arkadaşlara bir kaç sorum var.

1. Şuan twrp menü açılmıyor bu menüyü nasıl yüklerim ? ( mümkünse yeni versiyonluyu)

2. Ben en üstteki linkteki rom u nasıl yüklerim?

3. Eğer üstteki custom rom u yükleyemez isem twrp menüyü birşekilde yükledikten sonra daha önce aldığım yedeğin içerisinden sadece programları geri yükleyebilir miyim?

özellikle lenovo p70 e custom rom kurma deneyimi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.  teşekkürler

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konu hala güncel yardımınıcı bekliyorum arkadaşlar. Buradaki linktekileri indirip uyguladım twrp 2.6.8 sürümünü geri yükleyebildim.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

3 sene önce filan p70 e atmadığım rom kalmadı ama unuttum iphone geçtim geçeli.

3.2.2 recovery dosyasını indirip , sp flash tool ile yükleye bilirsin hocam. yeni twrp ile denersin romu atmayı.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    crystalmeth bunu yazdı

3 sene önce filan p70 e atmadığım rom kalmadı ama unuttum iphone geçtim geçeli.

3.2.2 recovery dosyasını indirip , sp flash tool ile yükleye bilirsin hocam. yeni twrp ile denersin romu atmayı.

Hocam bende bir dünya TWRP yukleme ye çalıştım ama ne hikmetse basariba olamadım. 3.2.2 dahil alt versiyonları da denedim ama olmadı ilk mesajin sonundaki linkten yararlanip 2.8.6 yı kurdum. Ben biryerdeb yanlış yapıyorum ama nerede ya yanliy dosyaları kullanıyorum ya da işlemleri yaparken bir aşama atlıyorum. Hatırlayanlar dan önerileri bekliyorum hala.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam sistemi kurarkn öncelikle son twrp yi flasladıgını varsayarak ben samsung s3 için bugün şöyle birşey yaptım lineage 14 kurdum wipe bölümünde format  data gibi bir seçenek var yes diyerek tüm sistemi siliyorsun  sonra instaldan yükle deyince yükler yani bende işletim sistemi telefonda varken yüklemedi böyle yapınca yükledi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

hocam sistemi kurarkn öncelikle son twrp yi flasladıgını varsayarak ben samsung s3 için bugün şöyle birşey yaptım lineage 14 kurdum wipe bölümünde format  data gibi bir seçenek var yes diyerek tüm sistemi siliyorsun  sonra instaldan yükle deyince yükler yani bende işletim sistemi telefonda varken yüklemedi böyle yapınca yükledi

Evet hocam dediğiniz gibi önce flasladım 4 tane temizlenecek şey vardı hepsini temizledim sonrasında kurulum yaptim acaba indirdiğim rom tr versiyon için uygun değil mi? İnstall deyince kuruluma başlıyor da kurulum bitti mesajı vermeden küt diye telefonu kapatıyor yeniden başlatıyor tam kurulmadığı için başlamıyor tabi açmaya çalışıyor reset atıp tekrar deniyor öyle sürekli

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Telefona twrp recovery ile bu sayfadaki Cyanogenmod 12.1 rom u indirip kurdum ve çalıştı. Yanlışım yoksa bir formda da okurum benim istediğim rom u kurmak için twrp recovery nini 3.**.** versiyon olması gerekiyormuş. Sanırsam ben bundan dolayı var olan oreo rom u kuramıyorum.

Sizden istediğim şu twrp recovery i lenovo p70 e nasıl yüklerim? fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

belirtmek isterim ki ben 3..... versiyonlardan indirdim sp flash ile kurmayı denedim ama başarılı olamadım kurmadı. sadece bunu kurdu bu da sanırsam eski olduğu için cyanogenmod 12.1 i kurmama izin veriyor üst versiyonunu kuramıyor

Toplam Hit: 1064 Toplam Mesaj: 7
custom rom lenovo p70 oreo