Lenovo P70 Ekranı Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Şuanda kullandığım, 3. yaşını doldurmak üzere olan bir adet lenovo p70 cep telefonum var.

Bu telefonun orijinal ekranı bozuldu. ( Buzulması anladığım kadarıyla görüntü yansıtan ekran ile dokunmatik ekran arasında bir bağlantı koptu ve zamanla bu arttı -ekranın önyüzünden kopan ayrılan yer gözüküyordu-, bu ayrılmanın gerçekleşmesiyle ekranın belli bölgeleri çalışmamaya başladı ve zamana arttı bende yeni ekran aldım taktım. )

yeni alıp taktığım ekran bu : https://urun.n11.com/ekran/lenovo-p70-lcd-ekran-ve-dokunmatik-siyahkirilmaz-camb7000-15ml-P195007543

ben bu linkteki ürünü taktım, kırılmaz cam takmadan da öyle belli bir müddet kullandım da bu süreçte bu taktığım ekranın dokunmatik tepkisinde anormallik tesbit ettim. mesela dokunmatiğin algılaması için telefona genelde parmağımı mühür basar gibi basmam gerekiyor. telefon masada durur iken aşağıdaki ana menü, geri gibi dokunmatik düğmeler kesinlikle çalışmıyor, telefonu elime alınca çalışıyor ama bunlarada parmağımı değdirmekten ziyade mühür basar gibi davranmam gerekiyor.

Mühür basar gibi diyerek baya abartmış olabilirim ama dokunmak değilde bastırmak gerekiyor işlem yapmak için.

şimdi ben bu telefondan memnunum, yeni telefon almak istemiyorum sadece uygun bir ücrete bendeki takılı ekranı orijinal ya da orijinale yakın bir ekran alıp onla değiştirmek istiyorum.

şu ekranı al diyerek öneride bulunabilirsiniz ya da ekran alırken hassas dokunmatik için ekran özelliklerinde nelere dikkat etmem gerekiyor  beni yönlendirirseniz sevinirim? şimdiden teşekkürler :)

birde bu cihazda android 5.1 kurulu şimdi buna ben daha üst bir rom yüklesem performansı nasıl etkiler yeni rom?

son olarak rom yükleme performansa olumlu etki yapar derseniz bana hangi rom u önerirsiniz?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

p70 güzel cihaz iki sene önce satmıştım alan kişi hala memnun :) bir kişiye daha aldırdım defalarca ekranını kırdı defalarca da aliexpressden ekranını alıp taktık , son kırışın da telefonun artık mecali kalmadığı için hurdaya çıktı :D

son olarak daha ilk aldığım gün , root yapıp rom atmıştım ama öyle envai çeşit rom portlanmadığı için çok fazla problemler oluyordu. en iyisi stock rom + root ile kendine göre özelleştirmen.

/ link vermeyi unutmuşum

http://s.aliexpress.com/mMV3226n

crystalmeth tarafından 13/Haz/18 02:37 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    crystalmeth bunu yazdı

p70 güzel cihaz iki sene önce satmıştım alan kişi hala memnun :) bir kişiye daha aldırdım defalarca ekranını kırdı defalarca da aliexpressden ekranını alıp taktık , son kırışın da telefonun artık mecali kalmadığı için hurdaya çıktı :D

son olarak daha ilk aldığım gün , root yapıp rom atmıştım ama öyle envai çeşit rom portlanmadığı için çok fazla problemler oluyordu. en iyisi stock rom + root ile kendine göre özelleştirmen.

/ link vermeyi unutmuşum

http://s.aliexpress.com/mMV3226n

yorumunuz için teşekkürler hocam. bende memnunum kendilerinden :)

verdiğiniz link daha önce kendi aldığınız ürüne ait olan link mi? teslimat kaç güne geliyor? birde dediğim gibi dokunmatik hassaslığı orijinale yakın mı?

rom u aslında denemek istiyorum ama daha önce denemiş ve de iyi performans alan varsa denediği romu paylaşırsa deneyebilirim değilse riske girmek istemem. bu arada üzerinde orijinal romu duruyor

ekleme: yanlış bakmadıysam ürün 15$ , gönderim ise 35$ toplam 50$ olarak gözüküyor da gönderi daha pahalı üründen :/

eyuperol tarafından 13/Haz/18 03:44 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam o cihaza en uygun rom Lineage OS. En son Android 8.1 Oreo’yu getirmişlerdi sanırım. 

Cennet ucuz değil, cehennem dahi lüzumsuz değil.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

hala 2. telefon olarak kullaniyorum. bataryasi muazzam uzun sure gidiyor. 8.1 kullaniyorum. bi kere ekran kirildi deistirttim. dokunmadik eskisi gibi deil ama ole muhur basar gibi basmiyorum %10 luk hassasiyet kaybi var sadece

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam o cihaza en uygun rom Lineage OS. En son Android 8.1 Oreo’yu getirmişlerdi sanırım. 

oreo yu denediniz mi hocam yoksa çalışır diye öneri de mi bulundunuz?  performans olarak var olandan daha aşağı olmaz dimi? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

hala 2. telefon olarak kullaniyorum. bataryasi muazzam uzun sure gidiyor. 8.1 kullaniyorum. bi kere ekran kirildi deistirttim. dokunmadik eskisi gibi deil ama ole muhur basar gibi basmiyorum %10 luk hassasiyet kaybi var sadece

aynen hocam bende batarya öncelikli almıştım memnunum. sadece kamerası gece çok kötü. neyse siz değişim yaptığınız ürünün linki varsa gönderebilir misiniz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Şu an bende p70 kullanıyorum, Android 4.4.4'de 

Toplam Hit: 518 Toplam Mesaj: 8
ekran lenovo p70 lenova p70