Leptopumun Sesini Arttıramıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Merhaba mürid ve müridecanlar :)

Arkadaşım gitmiş paraya kıymış sony leptop almış. (Halbuki bir boka yaramaz sonyler sadece isim var). Herneyse bu leptopa format attık hard diski filan böldük 2 ye. Format atmadan önce leptopun sesi bayağı iyidi. Formattan sonra bütün güncel sürücülerini resmi sitesinden indirip kurduk ancak eskisi kadar çok ses çıkmıyor. Windows7 nin gelişmiş ses ayarlarındaki ekolayzırı vs filan alayını fulledik. Ancak ses halen daha eskiye nazaran %35 daha az çıkıyor. Bunu yükseltmenin bir yolu yokmu? Bir program vs filan yardım edermisiniz?

Leptop Modeli: Sony Vaio SVE1511P1EW

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit

Edit: Ses kartını indirip kuruyoruz yüklüyor ses geliyor vs ama denetim masasına herhangi bir ses kartı programı eklenmiyor (Smart Audio vb.)

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam oda doğrulama diye bişey var ses kartı prograramının özelliklerinde var onu tiklersen sanırım artar bende öyle oluyor

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

hocam oda doğrulama diye bişey var ses kartı prograramının özelliklerinde var onu tiklersen sanırım artar bende öyle oluyor

anlamadım nerden nasıl yapıcam açarmısın biraz daha mevzuyu pampa

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

eskiden böyle konulara bayağı bilgili arkadaşlar yardımcı olur tartışmalar yapılırdı hep forumda. Hiç eski tadı kalmamış forumun artık tırt..

görüntülenme 96 yazılan cevap 4 (3ü bana ait)..

DrKeworks tarafından 22/Nis/13 13:57 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

srs audio sandbox kullan

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    MustyKTE bunu yazdı

srs audio sandbox kullan

oldu hocam sağol yüreğine sağlık

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    Hocam yazacaklarım Asus'ta başıma geldi. Kendi işletim sistemi diskini yüklemek yerine SP3 yükledim, ses mi azaldı, ben mi öyle anladım? Daha sonra ''Boot'' menüde hoparlör sesinin 5'te olduğunu gördüm 8'e kadar arttırdım. Ayar değişmiş olmasında yanılmış olabilirim, sesi arttı. Belki Sony boot menüde böyle bir ayar olabilir.

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    ERERESEL bunu yazdı
    Hocam yazacaklarım Asus'ta başıma geldi. Kendi işletim sistemi diskini yüklemek yerine SP3 yükledim, ses mi azaldı, ben mi öyle anladım? Daha sonra ''Boot'' menüde hoparlör sesinin 5'te olduğunu gördüm 8'e kadar arttırdım. Ayar değişmiş olmasında yanılmış olabilirim, sesi arttı. Belki Sony boot menüde böyle bir ayar olabilir.

daha önce biostan hiç ses düzeyi ayarı olduğunu görmemiştim. Şimdi baktım yokmuş hocam öyle ayar. az çok yükselttim sanırım audio sandboxla

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ayni olay bende de var, toshiba.

ne isletim sistemi degistim, ne baska bisey. Aldigim gunden beri, ses gittikce azaliyor. boguk, icerden geliyor.

All I need is a possibility.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Ayni olay bende de var, toshiba.

ne isletim sistemi degistim, ne baska bisey. Aldigim gunden beri, ses gittikce azaliyor. boguk, icerden geliyor.

srs audio sandbox ile hallettim hocam. İndir kur ayarlarını yap çoğalıyor. AMa sesi bozmamaya da dikkat et gürültülü gelir iyi ayarlamazsan

Toplam Hit: 1460 Toplam Mesaj: 11