folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder LG 52X24x54 CD Yazma Sorunu

LG 52X24x54 CD Yazma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UltimateFear
    UltimateFear's avatar
    Erkek

Selamlar,

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdi benim bu cd rw driver son zamanlarda sorun çıkartıyor. En son çekmeye çalıştığım bir kaç CD yi yazıyor fakat daha sonra açamıyorum bu Cd leri. kısaca cd leri yakıyor yani. Cihaz bir yılını doldurdu neredeyse. 6-7 Cd boşa gitti. ne yapmam lazım. bu aleti test edebileceğim bi program var mı. garanyi ye mi vereyim, yoksa kaldırıp atayım mı?

yardımlarınızı bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Şimdi kardeş cd yazarken yazdırma hızın çok önemli...

Cd ne kadar adi olursa olsun en düşük hızda yazdır 4x - 8x gibi  o zaman cd hem uzun ömürlü olur hemde her yerde okur çalışır cd...

Ben bunun deneyini şöyle yaptım günde ortalama evde 2 cd yazıorum. 50 tane cd aldım dandik...

Topluca ucuzdu... Önceden 52x le yazdıgımda cd le yanıodu ya ilerde çalışmıyordu... Ya da başka yerde...

Şimdi bu dandik 50 cd yi 8x hızında yazdım ara sıra 32x ile ama kesinlikle 32 yi geçmedim cdlerim tıkır tıkır çalışıo 3 ay oldu her yerde okudu o yüzden düşük hızda yaz ... Donanımsal olarak cd writeri birincil olarak bağlarsan da fayda sağlar neronun son sürümlerini kullan hep oke sorun olmaz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UltimateFear
    UltimateFear's avatar
    Erkek

cevabın için saol. zaten max:32 ile yazabiliyorum. bir de bir ayrıntı var. elimde max payne 2 cd si var. orjinali de kopya cd. onu her türlü çoğalttım. pc ye attım öyle çektim. cd den cd ye çektim. cd den cd ye sahte yazisli imaj aldirip cektim. yok. boyle garip bir durum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Ona da şöyle bir yöntem sunayım.

Clone Cd adlı programı kullan. Tam bir cd den cdye kopyalama aracı. Cd yi tamamen bozmadan kopyalıyo. Ama cracksiz işlem yapamazsın. Crackle öyle kullan..

Fakat cd nin özel koruması da olabilir.. Ama dedigine göre ilk cd de kopya ise Clone cd kullan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hast
    Hast's avatar
    Erkek

geçen boş cd aldım aynı rw den bendede var cd ler hyundai idi üstündede 52x yazıyordu bu daha öncede başıma gelmişti biliyordum.

Aldığın cdler aslında 32 yada 52 yi desteklemiyor bunu destekleyen cdleri ancak orjinal alırsan bilirsin 16 yada 24 te yazdırmayı dene.

Rw de sorun varsa rw nin buffer düşer cd deyse cd nin buffer ı düşer neroda yazıyorsan bunu çok raha görebilirsin yazım esnasında ikisininde görsel olarak görüntüsü vardır. Rw nin buffer düüyorsa garantiye yolla Cd deyse cd ni değiştir yada hızını azalt.

Toplam Hit: 1772 Toplam Mesaj: 5