LG G4 Bootloop Olmuş Cihazı Açma Yöntemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hepinizin bildiği gibi G4 cihazlarının kronik sorunlarından biri olan Bootloop (LG logosunda kalma) sorununun tamiratını sizlere ÜCRETSIZ açıklıyorum. Bu sorun işlemcinizdeki 2 BIG çekirdeği kapatilmadan çözülmediğinden, performans kaybı olmadan cözüyoruz diyenlere inanmayin. Çekirdekleri kapatmadan çözmenin tek yolu anakart değişimidir. 

Linkteki ilk video ile, 2 BIG cekirdegini kapatarak telefonunuzu açabilir ve verilerinizi kurtarabilirsiniz.
    Linkteki ikinci videoylaysa, telefonunuzdaki 4 LITTLE cekirdegini aktiflestirerek düsen performansinizi birazcıkta olsa arttirabilir ve telefonu günlük kullanima uygun hale getirebilirsiniz. (ROOT gerekir.)

Ağa ben İngilizce bilmem, hiç anlamam bu işlerden diyorsaniz gidin servise verin veya Aliexpress'ten anakart siparişi verin.

Gerekli dosyalar bu videolarin altinda:
    1) https://www.youtube.com/watch?v=lbJXwPmbXFc

2) https://www.youtube.com/watch?v=-NziX5Fyq58

https://forum.xda-developers.com/g4/development/ilapo-infinite-loop-auto-power-off-fix-t3404421

mkyb tarafından 27/Ağu/17 13:30 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

İlk videoda ne yaptığı belli olmuyor ki. Apk dosyasını indirdim telefonu usb kabloyla bilgisayara bağlıyor ama bilgisayardan neyi açıyor o apk'yı nasıl yüklüyor belli değil. Videoda bilgisayarın ekran parlamış zaten neyi açtığı anlaşılmıyor. Lg'nin programına benzettim.

Tamam buldum videoda yorumda yazıyormuş adım adım. Adamın yorum en üstte değil 4. yorum falan olmuş.

DarkSkull tarafından 27/Ağu/17 13:41 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Video altı açıklamasında yazıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Denedim şu anda telefon çalışıyor biraz telefonu yorup sonuçları yazarım. Açılacak şekle getirdim sadece 2. işlemi yapmadım henüz.

DarkSkull tarafından 27/Ağu/17 17:35 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Telefonu yaptım diye seviniyordum ama 1 gün boyunca uğraştım çözemedim. 2 çekirdeği kapatan romu yükleyince sim kart takana kadar sorunsuz kullanılıyor. Sim kart takınca 3 çekirdek daha kapanıp tek çekirdeğe düşüyor o şekilde de kullanılmıyor telefon çok yavaş oluyor. Telefonu download mode'a alınca adb devices yazdığımda cihaz bilgisayarda görünmüyor onun yolunu bulabilsem 2 telefonu çalışır hale getireceğim. Root yapmadan kapanan 3 çekirdek açılmıyor. Root'lu zip rom buldum onu da lgup programına gösteremiyorum. Zip dosyasını kdz veya tot formatına dönüştürmeyi bilen var mı? Zip rom'u yüklemek için başka program olsa da olur. Telefonu şu anda sim kart takmadan internete girmek ve gps için kullanıyorum.

Bu arada TWRP kuramıyorum bootloader kilitli diyor. LG'nin sitesinden unlock dosyası almak için kodu yazdığımda h815p için desteklenmiyor diyor. Ama 4 çekirdek kapatma işlemini yaparken kilitli falan demedi. Başka bir h815 modeli var onda hiç çekirdek kapatamadım bootloader kilitli dedi. Download mode'da adb komutları giremediğim için unlock kodu da alamıyorum.

DarkSkull tarafından 30/Ağu/17 10:13 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O zaman anakarta fiziki müdahale gerek :

https://www.youtube.com/watch?v=HEu4KPUa5MY

Ha bu saatten sonra G4 gibi bir cihaza değer değmez orası sana kalmış.

Toplam Hit: 1191 Toplam Mesaj: 6
g4 lg g4 life is good bootloop fix bootloop anakart yakma