LG Optimus Black P970 Açılamama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Selam Murid(e)ler,

Başlıkta belirttiğim telefona Jelly Bean yüklemek için http://www.ninjaromeo.com/update-lg-optimus-black-p970-jelly-bean adresinde anlatılan adımları uyguladım fakat "Then Go back to Main Menu, and select Install Zip from SD card and then select Choose Zip from SD card." adımını uyguladığımda "Unable to mount E:" gibi bir uyarı verdi. Bunun üzerine cihazı recovery mode'dan çıkartıp yeniden başlatmaya çalıştığımda LG logosunda takılı kalıyor ve ekrandaki tuşlar yanıp sönüyor sürekli yeniden başlamaya çalışıyor.

Daha önce böyle birşey yaşayan ya da çözüm önerisi olan varsa acil ihtiyacım var. Teşekkürler şimdiden.

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Önce backup'unu alaydın eydi :(

cihazına uygun android yazılımını paket halinde indir flash diske at sonra boot menüden girip yükle.. Jellybeanlısı varmı bilmiyorum araştırmak gerek

şuraya bir bak bakalım:

http://www.cigicigi.co/lg-optimus-black-p970-nasil-root-yapilir.html

DrKeworks tarafından 20/Oca/13 14:47 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

cihazına uygun android yazılımını paket halinde indir flash diske at sonra boot menüden girip yükle.. Jellybeanlısı varmı bilmiyorum araştırmak gerek

şuraya bir bak bakalım:

Boot menüye nasıl gireceğim acep :)

Düzenle: o linkte anlatılanları da yaptım fakat en son ekran görüntüsü eklenmiş işlemde yeşil completed yerine kırmızı şekilde error timeout uyarısı veriyor ve başarılı olmuyor maalesef.

Anakroniq tarafından 20/Oca/13 14:49 tarihinde düzenlenmiştir

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Anakroniq bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

şuraya bir bak bakalım:

Boot menüye nasıl gireceğim acep :)

açma düğmesiyle ses açma düğmesine aynı anda bas veya ses kısma düğmesine. Öyle birşey olması gerek

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Boot menuye gır , Wave cache - Wave factory cache ve Advanged bolumunde dalvık cache dıye 3 tane bolum var onları yap :)

Sorunun basıt bısı sıkılma dedıklerımı yap , ondan sonra tekrar boot menuden reboot system now dıyıp sıstemı ac ...

Takılmadan acılması gereklı , yıne acılmazsa bılemem benım kullandıgım 3 ayrı cıhazda (Motorola atrıx , samsung s3 ve htc desire hd) sorunu bununla bu sekılde cozmustum :)

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek
    suhatuna bunu yazdı

Boot menuye gır , Wave cache - Wave factory cache ve Advanged bolumunde dalvık cache dıye 3 tane bolum var onları yap :)

Sorunun basıt bısı sıkılma dedıklerımı yap , ondan sonra tekrar boot menuden reboot system now dıyıp sıstemı ac ...

Takılmadan acılması gereklı , yıne acılmazsa bılemem benım kullandıgım 3 ayrı cıhazda (Motorola atrıx , samsung s3 ve htc desire hd) sorunu bununla bu sekılde cozmustum :)

Hocam telefon hiç açılmıyor sürekli LG logosu geliyor ve sürekli yeniden başlıyor döngüye girdi. Nasıl boot menüye gireceğim, internette bulduklarımı denedim (Ses kısma tuşu + Power tuşu + Ses açma tuşu / Ses kısma tuşu + Power tuşu + Home tuşu gibi kombinasyonlar).

Ses açma tuşuna basarak USB'ye bağladığımda yukarıdaki resimde yer alan aşamaya geliyorum ama burdan sonra telefona birşey (rom vs.) yükleyemiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Hocam bataryayı cıkaracaksın makına elektrıgı kesecek :)

Ondan sonra makınayı acarken senın cıhaz hangı kombınasyonda acılıyorsa onunla acacaksın hepsı farklı oluyor ... Mesela atrıx 2 tusla , Htc 2 tusla , S3 3 tusla gırıyor boot menuye ... (Ses kısma tuşu + Power tuşu + Ses açma tuşu / Ses kısma tuşu + Power tuşu + Home tuşu gibi kombinasyonlar) demıssın bunlardan uygun olanı neyse onunla acıp gıreceksın işte ... Bunu senın bulman gereklı ...

Onu da acınca boot menude bu sana dedıklerım  (3 tane cache - wipe ler var) onları yapınca dedıgım gıbı reboot restrat now dıyeceksın (En usttekı)
    Makına acılacak...

Yapma sebebi oncekş romundan kalan cache dosyaları , data dosyaları vss o yuzden oyle dönup duruyor :D

Dedıklerımı duzgunce yaparsan sdorunu cozeceksın ... Ben 3 cıhazda bu sekılde yaptım (Androıd) muhtemelen sende bu sekılde duzelecektır...

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek
    suhatuna bunu yazdı

Hocam bataryayı cıkaracaksın makına elektrıgı kesecek :)

Ondan sonra makınayı acarken senın cıhaz hangı kombınasyonda acılıyorsa onunla acacaksın hepsı farklı oluyor ... Mesela atrıx 2 tusla , Htc 2 tusla , S3 3 tusla gırıyor boot menuye ... (Ses kısma tuşu + Power tuşu + Ses açma tuşu / Ses kısma tuşu + Power tuşu + Home tuşu gibi kombinasyonlar) demıssın bunlardan uygun olanı neyse onunla acıp gıreceksın işte ... Bunu senın bulman gereklı ...

Onu da acınca boot menude bu sana dedıklerım  (3 tane cache - wipe ler var) onları yapınca dedıgım gıbı reboot restrat now dıyeceksın (En usttekı)
    Makına acılacak...

Yapma sebebi oncekş romundan kalan cache dosyaları , data dosyaları vss o yuzden oyle dönup duruyor :D

Dedıklerımı duzgunce yaparsan sdorunu cozeceksın ... Ben 3 cıhazda bu sekılde yaptım (Androıd) muhtemelen sende bu sekılde duzelecektır...

Hocam konuyu açarken verdiğim linkteki;

• Open ROM Manager from app list. And select “Reboot into Recovery”
    • Then your phone will move on to ClockWorkMod Recovery page.
    • Select Wipe/Data reset and confirm it on the next page.
    • Select Wipe cache partition and confirm it on the next page.
    • Go back to Main menu of the Recovery page, Select Advanced and then Select Wipe Dalvik Cache and confirm it on its next page

adımlarını uyguladığım için açılmıyor olabilir mi? çünkü internette bulduğum kombinasyonları denedim fakat boot menüye giremedim bir türlü.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Aşağıdaki linkte yazılanlardan anladığım kadarıyla Black modeli için tuş kombinasyonu yokmuş boot menüyü açmak için;

http://forums.androidcentral.com/lg-optimus-black/126033-how-master-reset-lg-optimus-black-hardware-keys.html

Aksini idda eden varsa nasıl yapıldığını paylaşırsa sevinirim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

şimdi bu sayfadan yürü... sw ekranına gelebilmen kurtarman için yeterli..

http://forum.donanimhaber.com/m_59522528/mpage_1/key_/tm.htm

2.mesajdaki önce.  http://yadi.sk/d/2AmFe0PdaWWW  rootsuz 20d.

kısaca şöyle.. geniş bilgi için linke girip incele

2. SmartFlashTool_External.rar indirip arşivden çıkarıp C diskine kopyalıyoruz.
    3. LG Optimus Black aleti kapatıyoruz.
    4. Ses + tuşuna basılı tutarak USB kabloyu takın (usb kablonun diğer ucu bilgisayara bağlı olmalı).
    5. Ekranda şu yazı çıkmalı - S/W upgrade please wait while upgrading
    6. B_SmartFlashTool_Extern.exe yi çalıştırın. (LGP970 bilgisayar sürücüsü yüklü olmalı. LGP970 WINDOWS USB DRIVER)
    7. Açılan program penceresinde üst menüden ROM copy D/L geç.
    8. CP file kısmına : ***********_cp.bin dosyayı ekliyoruz.
    9. AP file kısmına : ************_ap.fls dosyayı ekliyoruz.
    10. Start düğümesine basıyoruz.
    11. Birkaç dakika içinde flashing tamamlanıyor ve telefon yeniden başlayacak.
    12. Telefon açıldıktan sonra Sistem Ayarları-Yedekle&Sıfırla - Fabrika verilerini sıfırlıyoruz.

driverlar, smart flash tool gerekli olucak.. linkten sanki ilk kuruyomuş gibi yürürsen düzeltirsin..

jb kurdugun için senin rootsuz 20d yani orjinale dönmen gerek...ondan sonra da cwm li rom kurucaksanda cwm li 20d filan kur..

sonra da istediğin zipli custom romu kurabilirsin..

tavsiyem zeus 7.06 dır..

olmazsa yaz. başka yöntemden gidelim..

ek not : custom romlarda hafıza kartını çıkar.. (unmount) bazen yeni rom yüklemede kalan dosyalar sıkıntı yaratabilio custom romlarda..

hatta bi daha custom rom yüklerken sana tavsiyem cache leri temizledikten sonra telin  CWM ekranından mount sd card yap.. pc de sd kartını görüceksin.. ordan kendi özel mp3 vs özel dosyaların hariç hepsini sil... sonra unmount yapıp.. zip li custom romu öyle kur..

serwo tarafından 20/Oca/13 16:56 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek
    serwo bunu yazdı

şimdi bu sayfadan yürü... sw ekranına gelebilmen kurtarman için yeterli..

http://forum.donanimhaber.com/m_59522528/mpage_1/key_/tm.htm

2.mesajdaki önce.  http://yadi.sk/d/2AmFe0PdaWWW  rootsuz 20d.

kısaca şöyle.. geniş bilgi için linke girip incele

2. SmartFlashTool_External.rar indirip arşivden çıkarıp C diskine kopyalıyoruz.
    3. LG Optimus Black aleti kapatıyoruz.
    4. Ses + tuşuna basılı tutarak USB kabloyu takın (usb kablonun diğer ucu bilgisayara bağlı olmalı).
    5. Ekranda şu yazı çıkmalı - S/W upgrade please wait while upgrading
    6. B_SmartFlashTool_Extern.exe yi çalıştırın. (LGP970 bilgisayar sürücüsü yüklü olmalı. LGP970 WINDOWS USB DRIVER)
    7. Açılan program penceresinde üst menüden ROM copy D/L geç.
    8. CP file kısmına : ***********_cp.bin dosyayı ekliyoruz.
    9. AP file kısmına : ************_ap.fls dosyayı ekliyoruz.
    10. Start düğümesine basıyoruz.
    11. Birkaç dakika içinde flashing tamamlanıyor ve telefon yeniden başlayacak.
    12. Telefon açıldıktan sonra Sistem Ayarları-Yedekle&Sıfırla - Fabrika verilerini sıfırlıyoruz.

driverlar, smart flash tool gerekli olucak.. linkten sanki ilk kuruyomuş gibi yürürsen düzeltirsin..

jb kurdugun için senin rootsuz 20d yani orjinale dönmen gerek...ondan sonra da cwm li rom kurucaksanda cwm li 20d filan kur..

sonra da istediğin zipli custom romu kurabilirsin..

tavsiyem zeus 7.06 dır..

olmazsa yaz. başka yöntemden gidelim..

ek not : custom romlarda hafıza kartını çıkar.. (unmount) bazen yeni rom yüklemede kalan dosyalar sıkıntı yaratabilio custom romlarda..

hatta bi daha custom rom yüklerken sana tavsiyem cache leri temizledikten sonra telin  CWM ekranından mount sd card yap.. pc de sd kartını görüceksin.. ordan kendi özel mp3 vs özel dosyaların hariç hepsini sil... sonra unmount yapıp.. zip li custom romu öyle kur..

Eyvallah hocam hallettim sorunu,

bu yoldan rom yüklemeyi denemiştim ama linux üzerindeki sanal Windows 7 makineden yüklemeye çalıştığım için hata veriyordu. Normal Windows 7 makineden yükleyince sorunsuz şekilde yükleyebildim. Cevap veren, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Toplam Hit: 8137 Toplam Mesaj: 11