folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Libgdx/Unity3d Arasındaki Fark Veya İkisinide Salla

Libgdx/Unity3d Arasındaki Fark Veya İkisinide Salla

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Android Uygulama Bilgim var ama çok az button ekle button silden ibaret. 

Şimdi Oyun yapmak istiyorum Unity3d mi başlasam daha iyi LibGDX 'e mi başlasam ?

hangisine başlamak daha mantıklı , Yada Boşver oyunu flan Uygulama yazmaya devam et mi dersiniz ?

Para kazanmak istiyorum da aylık 100-200 Lira gelse de kar benim için. Oyunları da malum küçük çocuklar oynuyor Para kazanmak oyunda daha kolay.

Ne yapmayım yol gösterir misiniz Bilgiç Müritler veya Mürideler

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Libgdx oyun kütüphanesidir, Unity3D oyun motorudur. Libgdxde herşey kod üzerinedir. Unity3D'de görsel bir arayüz vardır objeni sahneye eklemen için kod yazman gerekmez.

Libgdxde apk boyutu yaptığın oyuna göre 4mb bile olabilirken Unity3D'de en az 10mbdır. Unity3D ücretsiz versiyonunda oyuna kendi splashını ekler ve pro versiyon kullanmıyorsan kaldıramazsın.

Daha detaylı araştırıp ikisinden birisini seçebilirsin. Yayınladığın oyunu reklam yapmazsan para kazanmak o kadar da kolay değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı

Libgdx oyun kütüphanesidir, Unity3D oyun motorudur. Libgdxde herşey kod üzerinedir. Unity3D'de görsel bir arayüz vardır objeni sahneye eklemen için kod yazman gerekmez.

Libgdxde apk boyutu yaptığın oyuna göre 4mb bile olabilirken Unity3D'de en az 10mbdır. Unity3D ücretsiz versiyonunda oyuna kendi splashını ekler ve pro versiyon kullanmıyorsan kaldıramazsın.

Daha detaylı araştırıp ikisinden birisini seçebilirsin. Yayınladığın oyunu reklam yapmazsan para kazanmak o kadar da kolay değil.

Teşekkür ederim hocam herşeyi kod ile yapmak daha mantıklı en iyisi kütüphane kullanmak 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Arkadasa pek katillmiyorum. Ben unity i cok guclu buluyorum hocam..  LibGDX i hic kullanilmadim ama her seyi boyle kod bazli yapiyorsan bir nevi assembly de muhasebe programi yapmaya benzetiyorum o zaman..

Unity de assetleri ucretsiz/ucretli bulabilirsin, modelleme bilmen gerekmiyor. Hem mobile, hem web hem masaustu platformlara oyun cikarabilirsin tek projeyle.. Cok iyi bir esneklik sagliyor, Csharp ve javascript ile kod yazma olanagin var.  Kaynak olarak daha cok sey bulursun, daha cabuk ogrenir ve daha cabuk is cikarabilirsin ve bu isler de profesyonel seviyede olur.

https://www.udemy.com/unitycourse/  (bu seti torrentte bulabilirsin)

bu seti tavyise ederim sana, kolaylikla ogretiyorlar.. Cift monitorun varsa bi yandan izleyip bir yandan yapabilirsin.. 

Ayrica unity pro yu da torrentten bulabilirsin ornek : https://kat.cr/usearch/unity%20PROFESSIONAL/

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1026 Toplam Mesaj: 4
android game programming