folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Limewire Kullananlara Gözaltı (112 Kişi Gözaltına Alındı)

Limewire Kullananlara Gözaltı (112 Kişi Gözaltına Alındı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

ImageShack 

Türkiye’de ilk kez internet üzerinden müzik indirerek, başkalarının kullanımına açan kişilere operasyon yapıldı. Soruşturma, MÜ-YAP’ın (Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği), telif hakkına sahip olduğu müzik parçalarının internet üzerinde dağıtımının yapıldığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine açıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının “LimeWire” isimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi.

Polis tarafından IP numaralarından önce bağlantı için kullandıkları telefon numaraları daha sonra da adresleri belirlenen korsan müzik dinleyen 112 kişi, gözaltına alındı. Savcılık kararı ile bu kişilerin bilgisayarlarına incelenmek üzere el kondu. İfadeleri alınan korsan müzik dinleyicilerinin yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi. Bilgisayarında korsan müzik parçaları bulunan A.K. (27) ifadesinde, “Birkaç kez sitelerden şarkı indirmiştim. Ancak bunların kullanıma açıldığından ve başkalarının bilgisayarıma girmesine izin verdiğimden haberim yoktu” dedi.

Kaynak : Vatan

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RIPER
    RIPER's avatar
    Erkek
    Verildi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    bi limewire vardı zaten

g2k[et]tahribat[dat]com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek

Allah allah diyorum :) Zaten bununda yasak olması lazımdı. Çünkü ha internet sitesi araçılığı ile indirmişsin ha limewire ile portlardan indiröişsin. Sonuçta ikiside korsan, ikiside yasa dışı. Limewire yi yasaklayabilirler benden demesi

eski bir dost mu aradınız?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Önlem almak lazım limewiresiz yapamam ama Önlem şart:

-Limewire'nin dosyalarını paylaşıma kapatsak.
    -Dosya çekerken ip ve dns değiştirsek bi faydası olurmuki acep he bide müzikleri lockfolder la gizlemek:D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    şaka maka derken got altına gidecez bunlar işi iyce ciddiye bindirdi ha:D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hokkabaz
    hokkabaz's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı:
    -----------------------------

Önlem almak lazım limewiresiz yapamam ama Önlem şart:

-Limewire'nin dosyalarını paylaşıma kapatsak.
    -Dosya çekerken ip ve dns değiştirsek bi faydası olurmuki acep he bide müzikleri lockfolder la gizlemek:D

-----------------------------

Peki bunları herkez yapınca sen bişi indirebileceğini sanıyormusun ?

Sabrımla yazı tura oynama.. Damarıma basanın.. Kan dolaşımını durdururum !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    hoca millette suç yok nasıl siteye girişler yasaklandıysa bunu da yasaklasınlar adamlar ne yapsın limewire kullanırken uyarılmıyolar ki

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

hiç takmam:D istediğim şarkıların videoları youtube da var. Vixy.net den mp3 ünü kaydediyorum olmassa videoyu indirip içinde sesi çıkartıorum programla.

Limewire en son iş:D 

Long Live Turkey..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkgod
    darkgod's avatar
    Erkek
    çok uzun süre açık tutmayın bişi olmaz

Come gather "round Hardy men of the steppes And listen to my tale Of heroes bold and friendships fast And the Tyrant of Icewind Dale Of a band of friends By trick or by deed Bred legends for the bard The baneful pride of one poor wretch And the horror of the Crystal Shard
Toplam Hit: 2662 Toplam Mesaj: 10