folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder [Linker Error] Undefined Reference To `Pcap_Lookupdev'

[Linker Error] Undefined Reference To `Pcap_Lookupdev'

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

#include <cstdlib>

#include <iostream>

#include <pcap.h>

using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])

{

char errbuf[PCAP_ERRBUF_SIZE], *dev;

printf("%s" , pcap_lookupdev(errbuf));

system("PAUSE");

return EXIT_SUCCESS;

}

kodlar bunlar dev c++ kullanıyorum derlemeye çalıştığımda başlıktaki hatayı alıyorum. Nette araştırdım ama çözüme ulaşamadım. 

derleyici komutuna şunları ekle seçeneğini seçip;

-lpcap -lpcap.c  -lnet

bunları ekledim ama sanırım kütüphanelerle değil linker ile ilgili bir sorun bu ? yardımcı olabilecek kimse var mı? tw id pass bile veririm :D 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Bilgisayarında pcap varsa  gcc deneme.c -lpcap ile elle derlemeyi dener misin ? Eğer indirdiğin biryerde ise veya böyle dene istersen: gcc deneme1.c -lpcap -L/lpcap/indirdigin/yada/kurdugun/yerin/pathi

Hatta gcc deneme1.c -I/include/path/buraya -L/lib/path/buraya -lpcap  olarak bir derle istersen, boylece pcap in oldugu include ve lib i direk gosterirsin, ayrıca bir de #include <pcap/pcap.h> vs de dene istersen bi öncesinde.

İnternette bunları önermişler hep ^_^

Kaynaklardan biri:

If you were compiling this from the command line, you would do something like this
    gcc prog.c -I/path/to/pcap/include -L/path/to/pcap/lib -lpcap

Now in an IDE, you have to navigate various project settings dialogs.
    /path/to/pcap/include should be somewhere like project->settings->compiler->include paths
    /path/to/pcap/lib should be somewhere like project->settings->linker->search paths
    pcap should be somewhere like project->settings->linker->additional libraries.

SpArK tarafından 08/Nis/13 23:43 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    yok abi söylediklerini daha önce denedim zaten. Bir türlü olmuyor mina kodumun hedesi

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
Toplam Hit: 1995 Toplam Mesaj: 3