folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Eklentisi Kurulumu - Centos - Yardım İsteği

Linux Eklentisi Kurulumu - Centos - Yardım İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

[root@sunucu ~]# /opt/plesk/php/7.4/bin/php -m | grep trader
    PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'trader.so' (tried: /opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so (/opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so: cannot open shared object file: No such file or directory), /opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so.so (/opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so.so: cannot open shared object file: No such file or directory)) in Unknown on line 0

dosyanın olduğu yol sanırım şu şekilde: /usr/lib64/php/modules/trader.so

hosting firmasında da 3 kişi baktı; çözemedi. bu hatayı nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

[root@sunucu ~]# dir /opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/
    bcmath.so    gd.so                      ldap.so      pdo_mysql.so   phar.so    sodium.so   xdebug.so
    curl.so      imagick.so                 mbstring.so  pdo_odbc.so    posix.so   sqlite3.so  xmlreader.so
    dba.so       imap.so                    mysqli.so    pdo_pgsql.so   pspell.so  sysvmsg.so  xmlrpc.so
    dom.so       intl.so                    mysqlnd.so   pdo.so         redis.so   sysvsem.so  xmlwriter.so
    enchant.so   ioncube_loader_lin_7.4.so  odbc.so      pdo_sqlite.so  snmp.so    sysvshm.so  xsl.so
    fileinfo.so  json.so                    opcache.so   pgsql.so       soap.so    tidy.so     zip.so

PHP 5.4.16 'da çalışıyor...

lepusmorris tarafından 02/May/21 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

[root@sunucu ~]# /opt/plesk/php/7.4/bin/php -m | grep trader
    PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'trader.so' (tried: /opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so (/opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so: cannot open shared object file: No such file or directory), /opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so.so (/opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/trader.so.so: cannot open shared object file: No such file or directory)) in Unknown on line 0

dosyanın olduğu yol sanırım şu şekilde: /usr/lib64/php/modules/trader.so

hosting firmasında da 3 kişi baktı; çözemedi. bu hatayı nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

[root@sunucu ~]# dir /opt/plesk/php/7.4/lib64/php/modules/
    bcmath.so    gd.so                      ldap.so      pdo_mysql.so   phar.so    sodium.so   xdebug.so
    curl.so      imagick.so                 mbstring.so  pdo_odbc.so    posix.so   sqlite3.so  xmlreader.so
    dba.so       imap.so                    mysqli.so    pdo_pgsql.so   pspell.so  sysvmsg.so  xmlrpc.so
    dom.so       intl.so                    mysqlnd.so   pdo.so         redis.so   sysvsem.so  xmlwriter.so
    enchant.so   ioncube_loader_lin_7.4.so  odbc.so      pdo_sqlite.so  snmp.so    sysvshm.so  xsl.so
    fileinfo.so  json.so                    opcache.so   pgsql.so       soap.so    tidy.so     zip.so

PHP 5.4.16 'da çalışıyor...

pm at 5dk'ya teslim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

dükkanı kapatsin onlar xD

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı

dükkanı kapatsin onlar xD

tbt'de en eksikliğini çektiğim şey beğen tuşu, her onayladığım ve tasdiklediğim şeye alıntı yazacaksam vay halime :D

hangi firma bu arada mürit @lepusmorris

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hocam çok sağolun. şuan hallettim. ilk önce mevcuttakini sildim. sanırım direkt pecl install trader ile yüklediklerinden dolayı ben php7.4  için kuramadım. her şeyi sildim, tekrar kurdum.

kurulum için bu adımları izledim:

https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/360005875373-How-to-add-additional-PHP-module-for-PHP-engines-shipped-with-Plesk-on-Linux-

..
Toplam Hit: 751 Toplam Mesaj: 5
centos