Linux Flash Player Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

adobe artık linux sürümlerine desteği kesti galiba

yüklediğim tüm linux sürümlerindeki depolarda flash player lar eski sürüm

varmı adobe alternatifi hem video oynatacak hemde oyun çalıştıracak flash player

yada fikri zikri bilgisi olan mürit

adobe sitesinde şöyle bir not var ama aması bazı oyunlr uyarı veriyor player sürüm düşük diye

NOT: Adobe Flash Player 11.2, Linux'u desteklenen platform olarak hedefleyen son sürüm olacaktır. Adobe, Linux için Flash Player 11.2'ye güvenlik düzeltme ekleri sağlamaya devam edecektir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Chrome ' a entegre oluyor diye biliyorum hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Chromium altında flash larda sorun yok,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hangi dağıtım, hangi mimari, hangi browser ve hangi sayfada / sayfalarda sorun yasadın, bunları da belirtirsen cözüm üretebiliriz.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

repo eklemen gerek muhtemelen.

dağıtımı ve sürümü söylersen yardımcı olabiliriz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

adobenin sitesinden flash player.tar.gz indirip icinden cikan flashpalyer.so yi, home icindeyken gizli dosyalari goster yapin.orda Mozilla diye bi klasor olmasi lazim, ona girin ve icinde plugins diye bi klasor yoksa onu olusturun ve icine flashplayer.so yi atin bu kadar.Illa paket yoneticisinden indirmeye gerek yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    dyrnade bunu yazdı

adobenin sitesinden flash player.tar.gz indirip icinden cikan flashpalyer.so yi, home icindeyken gizli dosyalari goster yapin.orda Mozilla diye bi klasor olmasi lazim, ona girin ve icinde plugins diye bi klasor yoksa onu olusturun ve icine flashplayer.so yi atin bu kadar.Illa paket yoneticisinden indirmeye gerek yok.

bunu demeye girmiştim

ama bu da bazen sıkıntı oluşturabiliyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

cevap veren herkeze teşekkürler

sistem mint 64bt cinnamon

depoda olan playeri sorunsuz kullanıyorum açıkça belirteyim bunu benim sıkıntı başka olduğu halde plyere taktığımdan alternatifi varmı diye öğrenmek istedim sadece oyunlarda uyarı veriyor ama oyunu oynamama engel olmuyor , şimdi çıkıpta linux kullanıyorum ve virüs yedim desem kargalar bile poposuyla güler

sürüm düşük olduğundan güvenlik güncelleştirmeleri falan linuxda oto olmuyor her nekadar sistemi güncellesemde virüs yemiş izlenimi uyandı

linux dada kendim yabancı paket kurmadan bulaşmıyacağına göre 1 ya depodan bulaştı birşey 2 güvenlik güncellemesi 3 browser dan şifayı kaptık

3cü şıkkı ben tercih ettim ve browserın kullandığı ilk zanlı olarak flash player aklıma geldi bunun için flsh playera alterntif olup olmadığını öğrenmeye çalıştım

bunu nereden çıkarttın derseniz 1 hafta kadar önce pc klasörlerinde gezerken benim bulunduğum klasör kapanıp başka klasör açıldı

yanlış bir tuşa bastım diyip takmamıştım

konuyu açmadan 1 gece önce ise başka klasör açmakla kalmadı seyrettim 2 dakika boyunca klasörlerde dolandı pc klasörlerini geziyor resmen

bu nedir yav alaca karanlık kuşağı gibi ya virüs yedik yada benim pc cinlendi

en son olacağı şu slackware yada bsd kuracağım üşeniyordum artık gözümü kararttım

endenius tarafından 27/Eyl/14 09:46 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1079 Toplam Mesaj: 8