Linuxda .Net Çalıştırmak

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  unbalanced
  unbalanced's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  AMpul bunu yazdı

  Dogru anladiysam @x-files .net core dan bahsediyor @unbalanced mono dan. Bu durumda mono eskide kaldi hocam.

  .net Core baya gelecek vadeden bir sistem, node js i filan da supuruyor.

  hocam arkadas hangi paketleri yüklemis bilmiyorum ama benim bahsettigim .net core. Ilk cikan .net core ile ilgili konuyu da ben acmistim eskiden (ya da baska bi yerde de olabilir). Simdi VS Community diye bir IDE var, bu IDE dedigin gibi mono grubu tarafindan gelme daha dogrusu Xamarin icin gelistirilen bir sey. Microsoft, Xamarin'i satin aldi ve Xamarin Studio yu VS community adi altinda ayni sekilde sürdü.

  VS Community nin hakkinda kismina girersen bu sekilde gelisimi görebilirsin :) 

   

  Velhasil kelam, artik macOS ve linux dünyasinda da Visual Studio kullanilabilir, gerek form uygulamalari, gerek console gerek web uygulamalari gerek mobile uygulamalar gelistirilebilir. Ben asp.net core 1.0 i ilk deneyenlerdenim ve suan 2.0 mevcut ve bu yenilikler de VS IDE siyle birlikte otomatik geliyor. Ekstra bi ayar yapmaya gerek yok,dedigim gibi bu zaten Xamarin'in yaptigi bir IDE ydi.

   

   Bahsetigim konuyu buldum ama mesaj yazmisim 2 yildan fazla :) https://www.tahribat.com/forum/wordpress-paypal-entegrasyon-206183#msg2563479 

   

  bu arada arkadasin sitesindeki resimlere baktim da .net core 2.0 yüklenmis. Benimle ayni seyi söylemis ama böyle paket paket yüklemeye gerek yok, artik bir IDE mevcut.

  unbalanced tarafından 13/Eki/17 18:34 tarihinde düzenlenmiştir

  Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
Toplam Hit: 1270 Toplam Mesaj: 12
linux .net