folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder [Linux][Mysql] Otomotik Backup Yöntemleri

[Linux][Mysql] Otomotik Backup Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Burada problem herhangi bir yedekleme stratejinin olmaması kaynaklanıyor. Her seferinde komple db yedeklemek hem kullanılan alan, hemde kaynak kullanımı acısından mantıklı olmaz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Backup_rotation_scheme

Hanoi kuleleri algoritmasını tavsiye ederim, en fazla kullanılanda budur.(Tower of Hanoi Schedule: the Strategy of Data Backup Rotation )

Muhtemelen github vb yerlerden mysql için hazır shell veya bash script örnekleri bulabilirsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    TeRRoR bunu yazdı

17 GB'lık tabloyu 10 dakikada export edebiliyor. Aynı sunucuya yedek aldığım için IO düşmesi açısından compress aktif edip CPU ile sıkıştırıp daha az IO oluşturuyorum. Ama yinede bana 17 gb'ın 10 dakikada yedeklenmesi çok yavaş geliyor. DB büyüse sıçtık 1 saat sürecek backup. Sizin kullandığınız hızlandırma yöntemi varmı? 

hocam dump alırken db üzerinde ki yük nedir ? bu kadar yavaş olmamasi lazim. export seceneklerini bir incele istersen. orada tablolara özel export tipleri belirte biliyordun diye hatırlıyorum. Örneğin ufak datali ama cok row'lu tablolarda multible insert diye bir özellik ekliyorduk vs. gibi detaylar kalmiş aklimda. (2012-2013 den beri mysql kullanmadim)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 2549 Toplam Mesaj: 14
mysql auto backup backup