folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lise Alan Seçimi ?

Lise Alan Seçimi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

arkadaşlar kardeşim bu yıl liseye başlıyor..alan seçiminde zorlanıyoruz kendisi meslek lisesine gidicek grafik alanını istiyor biz de makine falan oku diyoruz oda kararsız kaldı..grafik alanının mezun olduktan sonra geleceği nasıldır nedir..sizce iyimi.. makine okusa dahamı iyi olur mezun olduktan sonra valla kafam karıştı..kendisi çizimlere falanda meraklı biraz ama bilmiyoruz..gerci ilk sene sonunda alan değişikliği yapabiliyormuş ama..sayısalı iyi değil matematik falan yapamıyor..o yüzden meslek lisesine gidicek zaten..

fikir ve tavsiye vermek isteyen ?

Çok fotojenik bir "acı" çekiyorum. G ü l ü m s e . . .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bence ne istiyorsa onu okusun sonra ileride bişi olmayınca sizi sorumlu tutacaktır

1 sene denesin grafiği duruma göre belki kendisi değişmek ister

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Sözel kesinlikle okumasın kesinlikle..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:
    -----------------------------

Sözel kesinlikle okumasın kesinlikle..

sana son sürat katılıyorum hocam

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Makine okusun bence.İş imkanları daha iyidir.2 yıllıkta üniversite okur.Elbet bir fabrikada orta düzey bir iş bulur.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

Makine okursa lise sonrası iki yıllık ve sonrasında dgs ile mühendislik.. uzun bir yol derslerde mücadele etmesi gerekecek.. Okumadan özel sektöre geçmesi ise mesleki anlamda çok fazla mücadele..

Grafik; tüm ajanslar da hemen hemen eleman aranıyor ilanı görülebiliyor.. Biraz yetenek çok çaba.

Meslek lisesi; Bilişim> 2 yıllık bilgisayar üzerine herhangi bir bölüm ve önlisans kpss'ye kastırıp 90 puan düzeyine ulaşıp üniversite veya herhangi bir yerde teknisyen olup mutlu sona ulaşmak.

Puanı sağlık lisesine tutuyorsa burdan bir bölüme gitmesi daha mantıklı olabilir.

Devir kısa yoldan amaca ulaşma devri, iş ve para yani.

Bunlar benim düşüncelerim.

boş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Fen bilgisi becerisi önemli. Fen bilimleri derslerinden zayıfsa makinanın bir anlamı yok. çizim yeteneği mimarlık ve makina mühendisliği için yeterli değildir. Bu sebeple güzel sanatlar lisesi uygun oalcaktır. Ayrıca güzel sanatlar lisesi her yerde bulunmuyor ve kıymeti vardır. Grafik, çizim ve buna dyalı olarak çizm prgramları (photoshop vs) öğrenebilmesi ileride çok iyi iş imkanları sunar. Fotoğrafçılık, reklamcılık, sinema sektörü vs birçok alan var ve kaliteli adama ihtiyaç var. Bunun haricinde türkçe matematik ilgisi yeteneği varsa da genel liselerde de okuyabilir. ama öne çıkn yetenek çizimse ve diğer testlerden düşük başarıya sahipse mesela (zar zor teşekkür belgesi getiriyordur vs) güzel sanatlar lisesi öneririm. askerdeyim ama bu konularda müridlerin yardımcısı olmaya devam edicem :) Özelden de ulaşabilirsiniz ;)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Konusu geçmişken sağlık meslek liseleri çok popüler. Kapağı atabilen kardeşleriniz akrabalrınız varsa kesinlikle önerin. Sağlık personelinde teknik konularda yardımcı eleman ihtiyacı haddinden fazla. Sağlık meslek lisesi hangi bölüm olursa olsun tutar. Ebe olsun hiç bi şey olmasa.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

hangisini isterse bırakın onu okusun kreyzinin dediği gibi sonra size suç atar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

Stargazer bunu yazdı:

hangisini isterse bırakın onu okusun kreyzinin dediği gibi sonra size suç atar

kendisine bakarsan spor lisesi de diyor..yazık orda matematik yok sanıyor :)) ya makine iş olanakları iyi diye istiyoruz..gerci dgs dışında mühendisliğe geçmeside imkansız sadece öğretmenlik var 4 yıllık olarak..çizim derken öyle ressamlık yeteneği yok güzel sanatlar zor giremez yani..grafik çok geniş bi meslek..ama kurslarla falan bi yandan geliştirmesi lazım kendini lisede pek bişey öğrenemez bence..sonrasında kpss ile yerleşme şansı nasıl falan yani özelde biyere kapak atması lazım..bu arada bütün yıl hiç ders çalışmadan sadece okulda ne dinlediyse o yine fena karne getirmedi..ama sayısal temeli yok malesef hiç ablasına çekmemiş :)) yinede bu haliyle ite kalka makine okusa diyorum hani belki lisede bir azim gelir çocuğa..

Çok fotojenik bir "acı" çekiyorum. G ü l ü m s e . . .
Toplam Hit: 1811 Toplam Mesaj: 10