folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Lise Ve Ortaöğretim Çocuklarına Teknoloji Eğitimleri Vermek İster Misiniz? :) ( Deneyap )

Lise Ve Ortaöğretim Çocuklarına Teknoloji Eğitimleri Vermek İster Misiniz? :) ( Deneyap )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

https://tr.wikipedia.org/wiki/Deneyap

Gençlik & Spor Bakanlığı, Sanayi & Ticaret Bakanlığı, Tübitak öncülüğünde şehir bazında gerçekleştirilen bir proje var. İsmi Deneyap. Bu proje kapsamında, gönüllü eğitmen olarak başvurunuz onaylanır ve mülakatları geçerseniz bulunduğunuz şehirde çocuklara çeşitli alanlarda dersler verebiliyorsunuz.

Çocukları karpuz gibi seçmece almışlar, hepsi zehir gibi. Proje benim çok hoşuma gitti.

Yaklaşık 2 aydır İzmir'de bir ortaoğretim grubuna C++ eğitimi veren eğitmenlerdenim. Derslerimiz haftada bir gün cumartesi veya pazar, sabah 9-13 (1 saat uzayabiliyor) veya öğlen 14-18 saatleri arasında oluyor. Şuan için pandemi sebebiyle uzaktan eğitim vererek ilerliyoruz. Zaten programlamada, ekran paylaşımı ve herkesin kendi ekranlarında bir şeyler yapabilmesi için uzaktan eğitimin daha verimli olduğuna inanıyorum.

Geçtiğimiz günlerde ise "ileri robotik" dersleri için start verildi, eğitmen arkadaşlar olarak toplandık ve müfredat ve içerikler konusunda eğitildik. Arduino benzeri bir devre kartı geliştirilmiş "deneyap kart" olarak aratırsanız detaylarına ulaşabilirsiniz. Çocuklara bu kartlardan dağıtılacak ve biz de 12 haftalık bir süreçte başlık başlık çocukları eğiteceğiz :)

Tüm bunların esas şartı gönüllülük, ancak (ben programa başladıktan sonra öğrendim) saati 40 liralık da bir ödeme yapılıyormuş. Haftada 4 saat, 160 lira. Aylık 640 liralık bir ödeme var. Ödemeler aliexpress kargosu gibi unuttuktan çok sonra yatıyormuş hesaplara bir de bunun bilgisi var :) Tabii ödemeler bir yana, derse başladığımızda "günaydın örttmeniiiimmm" diye karşılayan, whatsappten kodlarını atıp neden çalışmadığını soran çocukların gerçekten ayrı bir lezzeti var, çok sevdim ben bu işi.

Her sınıfa 2 eğitmen veriliyor. Genelde bunlardan birisi mühendislik, birisi öğretmenlik çıkışlı oluyor. Böylece eğitimlerde birbirini tamamlayan bir durum oluşabiliyor çoğu zaman. Tabii şart bir durum değil. Yüz yüze de uzaktan da olsa 2 eğitmen olmak performansı biraz daha yükseltiyor.

Eğitimler sadece yazılım ve robotikten ibaret değil. Aşağıya bir kaç görsel bırakacağım. Siz de ilginizi çeken konuları inceleyebilirsiniz.

- Yaklaşık 30 kadar il için eğitmen başvuruları açıldı

- Proje şehir bazlı olduğundan şuan tüm illerde eğitmen arayışı yok

- 25 Temmuz son başvuru

- Başvurması çok kolay, ikinci aşamada sınavlara sokuyorlar ( mesela c++ için örnek kodlar vardı ve çıktıların ne olacağını soruyordu ) , üçüncü aşamada uzaktan yüzyüze mülakat

- Lütfen çocukları seviyorsanız, eğitim verebileceğiniz konuda yetkin veya yetkine yakın değilseniz başvurmayın, geleceğimize dair belki de ülkedeki en iyi proje bu, riske atmayalım :D

Haydi tarikat eğitime! :)

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ EĞİTMENLERİNİ ARIYOR!

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde ilk 3 eğitim olarak belirlenen Tasarım & Üretim, Robotik & Kodlama ve Elektronik Programlama & Nesnelerin İnterneti dersleri için 27 ilde Eğitmenlik Başvuru Süreci başladı!

Eğitmenlik Başvurusu Alınacak İller:
    Ankara, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Mersin, Ordu, Sivas, Şırnak, Tekirdağ ve Van

Milli Teknoloji Hamlesi yolunda yarının teknolojisini üretecek gençleri yetiştirme hedefimizde bizimle birlikte olmak isteyen tüm eğitmenlerimizin başvurularını bekliyoruz.

Son Başvuru Tarihi: 25 Temmuz 2021

https://twitter.com/DeneyapTurkiye Duyuruları buradan takip ediyoruz

https://lms.deneyaponline.org web sitemiz budur

27 ilde açılacak olan 36 #Deneyap Teknoloji Atölyesi Eğitmenlerini Arıyor!
    Tasarım ve Üretim
    Robotik ve Kodlama
    Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti
    Son Başvuru: 25 Temmuz 2021 Detay:
    https://deneyapturkiye.org

https://www.deneyapturkiye.org/haber-DENEYAP-TEKNOLOJI-ATOLYELERI-EGITMENLERINI-ARIYOR-59.html

Eğitmenlik başvuru süreci ve başvuru koşullarına ilişkin detaylara Eğitmenlik Şartnamesinden ulaşabilirsiniz.

Eğitmenlik Başvuru Formuna ulaşmak için tıklayınız.

noname tarafından 09/Tem/21 13:40 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Güzelmiş.Bir işe yaramak lazım.

Müfredat hazır mı veriyorlar. Ona uygun eğitime mi devam ediyorsun.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

öncelikle tebrikler öğretmenim :) senin gibi iyi niyetiyle eğitim veren ve eğitim alan çocukların adına çok sevindim.Umarım verdiğiniz eğitimlerin meyvelerini en yakın zamanda toplarsınız.

'' Milli Teknoloji Hamlesi yolunda yarının teknolojisini üretecek gençleri yetiştirme hedefimizde bizimle birlikte olmak isteyen tüm eğitmenlerimizin başvurularını bekliyoruz.''

Hiçbir hamlesi-hedefi halkın yararına olmayan kurumların bu afilli sloganlarına ayrıca hastayım.20 yıldır dahada berbatlaşan eğitim sistemiyle halihazırda onbinlerce işsiz mühendise,öğretmene vs sahipsin ve istihdam yaratamıyorsun.

+ 2002’de yüzde 17,18 olan eğitim yatırımlarına ayrılan pay 2020’de yüzde 4,65’e düştü. Bu oran 5 milyar 830 milyon TL’ye denk gelirken Diyanet’in bütçesi 11 milyar 520 milyon TL oldu. başka sözüm yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

Up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Müfredat ve eğitim alanı nasıl oluyor ??

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

Güzelmiş.Bir işe yaramak lazım.

Müfredat hazır mı veriyorlar. Ona uygun eğitime mi devam ediyorsun.

Evet hazır geliyor, haftalık atıyorlar slaytlar, ödevler, eğitmen içeriği falan hazır. Tüm sınıflarda aynı konu işleniyor. Üzerine dileyen eğitmen ekleme yapabilir ancak eksiltme yassak

erenn bunu yazdı

öncelikle tebrikler öğretmenim :) senin gibi iyi niyetiyle eğitim veren ve eğitim alan çocukların adına çok sevindim.Umarım verdiğiniz eğitimlerin meyvelerini en yakın zamanda toplarsınız.

'' Milli Teknoloji Hamlesi yolunda yarının teknolojisini üretecek gençleri yetiştirme hedefimizde bizimle birlikte olmak isteyen tüm eğitmenlerimizin başvurularını bekliyoruz.''

Hiçbir hamlesi-hedefi halkın yararına olmayan kurumların bu afilli sloganlarına ayrıca hastayım.20 yıldır dahada berbatlaşan eğitim sistemiyle halihazırda onbinlerce işsiz mühendise,öğretmene vs sahipsin ve istihdam yaratamıyorsun.

+ 2002’de yüzde 17,18 olan eğitim yatırımlarına ayrılan pay 2020’de yüzde 4,65’e düştü. Bu oran 5 milyar 830 milyon TL’ye denk gelirken Diyanet’in bütçesi 11 milyar 520 milyon TL oldu. başka sözüm yok.

öncelikle teşekkür ediyorum, geri kalan kısımda ise haklılığını görerek sessizliğimi sürdürüyorum :D

TheAvenqer bunu yazdı

Müfredat ve eğitim alanı nasıl oluyor ??

Herşey hazır geliyor eğitim içerikleri vs var.

Yazılımda slaytı ekrandan yansıtarak ilerliyoruz.

Robotik için ise eğitmen eğitimi yapıldı bizi topladılar servo motorlarla çeşitli projeler yaptırdılar. Öğrencilere de aynılarını göstereceğiz :)

Derslere devamsızlık vs. yapmadığınız sürece 1 gün önceden 1 saat hazırlanmak yeterli, 2-3 saat hazırlanmayla fişek gibi dersler işlenebiliyor 

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yok mu hiç başvuran?

Püü size :(

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Proje güzel sadece ilkokul çocukları mı eğitim almak için başvuruyor ben de eğitim alabilir miyim çocuğa anlatır gibi phyton anlatacak biri lazım da :D

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

Eğitim vermek için ne gerekiyor hocam.

Egitimci olmak gerekiyor mu yada belirli bi okul mezuniyet felan ?

Ben kara cahilim diploma olarak. 

#....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek

Meslek lisesinde öğretmenim başvuru yapacağım inşallah.

Burdaki olay şu ilkokuk ortaokul ve lise düzeyindeki prog. egitimlerini talep eden öğrencilerle hazırlanmış lab'larda uygulamali ders yapılıyor. Egitimler genelde hafta sonu gerçekleşiyor. Basvuru yapan egiticiler bir mülakat sonunda izlenimler olumlu olursa egitime aliniyor veya dogrudan egitim verebilirsin deniyor. Anladığım kadar böyle. Burdaki öğrenciler cok ilgili. bu da ekstra not

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    TeknikA bunu yazdı

Meslek lisesinde öğretmenim başvuru yapacağım inşallah.

Burdaki olay şu ilkokuk ortaokul ve lise düzeyindeki prog. egitimlerini talep eden öğrencilerle hazırlanmış lab'larda uygulamali ders yapılıyor. Egitimler genelde hafta sonu gerçekleşiyor. Basvuru yapan egiticiler bir mülakat sonunda izlenimler olumlu olursa egitime aliniyor veya dogrudan egitim verebilirsin deniyor. Anladığım kadar böyle. Burdaki öğrenciler cok ilgili. bu da ekstra not

süpersin hacım

risk53 bunu yazdı

Eğitim vermek için ne gerekiyor hocam.

Egitimci olmak gerekiyor mu yada belirli bi okul mezuniyet felan ?

Ben kara cahilim diploma olarak. 

sen bir başvur hocam şartlar orada da yazıyordur, çok net cevabım yok ben de 2 aylık bir eğitmenim burada :))

üniv öğrencisiyim, yetkinliğini gösterdiğin sürece sıkıntı olmaz gibi

Nikoteen bunu yazdı

Proje güzel sadece ilkokul çocukları mı eğitim almak için başvuruyor ben de eğitim alabilir miyim çocuğa anlatır gibi phyton anlatacak biri lazım da :D

Sadece ortaokul + lise, sınavlarını geçen öğrenciler eğitim alıyor :D

öğrencilerimiz durmadan bilmemne bilim olimpiyatları, matematik olimpiyatları falan gibi şeylere katılan çocuklar. whatsapp durumlarında görüyorum arada kupalarını paylaşıyorlar :D

...said addicted.
Toplam Hit: 1099 Toplam Mesaj: 11
tübitak deneyap eğitmenlik