folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Liseli Öğrenciden İstenen Staj Parası

Liseli Öğrenciden İstenen Staj Parası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Lan nabıyonuz öyle 100 ler 120 ler felan. Geçen sene staj yapmış bi tanıdık vardı. 15 lira almışlar. Sizi iyi beceriyolar :D ama koleje gidiyor. ordan belki kaynaklanıyor olabilir.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

5 para verme. ara il ya da ilci milli egitimi. ben 5 sene once bizzat ilce milli egitime gitmistim mugla milasta.

okulu aradilar.

zaten zorunlu olan stajdan neyin parasini alacaklar aq.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

benden 20 lira almıştı m.yardımcısı dosya içindi oda 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    arkadaşlar evrak falan ve ayrıca seneye diploma parasida bunun içindeymiş dediklerine Gore şimdi öğrendim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    arkadaşlar evrak falan ve ayrıca seneye diploma parasida bunun içindeymiş dediklerine Gore şimdi öğrendim

diploma parasi 2 tl mi ne hocam

staj parasina gelince yok oyle bir para defter de tas catlasa 3 tl 

toplamda 5 tl yani 80 i vermeyin sikayet edin veya cocuk staja baslasin sike sike kabul edecekler sonra o paralar hocalarin mudurun cebine gidiyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Staj-Parasi-157796/

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    sabah işten çıktım alo 147'yi aradım adama anlattım durumu diploma parası alinmiyo yasal değil dedi staj parasını bilmiyomus sistemden bakiyo bunlara kayıt kuyut almadı ilçe milli eğitimi ara dedi aradım 3 kişi birbirine bağladı en son şube müdürüne bağladılar sordum adama 40 lirası dosya masrafı diğer 40 lirasida aylık 5 liralık eğitim katkısı falan filan dedi yasalmi dedim yasal dedi bi iki kelime daha etti hani çok da yüksek değil durumunuz yoksa biseyler yapılır gibisinden kapattım telefonu şimdi bankada siradayim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek
    Ben bu liselerdeki okul ailer birligi denilen serefsizler toplulugun neler yaptigi anlatayim sizler

Ben anadolu lisesi mevzunuyum , bizim lisede okul aile birligi ulku ocaklarina bagli idi. Zamaninda adamlarini

yerlestirmisler. Simdi bunlar napiyordu. Okula giren bagis vs bir paranin yuzde 30u okul aile birligine geri

kalani okulun kasasina gider. Ve ciddi anlamda o kasalarda modern okul(lar) dikecek paralar var.Bu paranin izini

Kasaya girdikten sonra suremedim bilmiyorum nereye gidiyo ama okula gitmedigini biliyorum. Sadece boya yapiliyor

baska birsey yok Bizim okulda servis sirketini bu adamlar belirliyordu. Servis parasi 100 tl ise 30 tlsi bu

adamalar gidiyordu dusunun sirf burdan kazandiklari paralari. Okuldaki hademeler (okulda ikamet edenler) bu

adamlarin gozu kulagi idi ne olursa direk yetistiriyolardi. Uzun lafin kisasi devletimizin cogu kurumu gibi

buralarda birilerinin gecindigi mekan haline getirenler iste bu serefsizler
Toplam Hit: 2671 Toplam Mesaj: 29