Localhost Delirdi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Win xp işletim sistemi kullanıyorum. Iis kurdum iyi güzel fakat localhost diye girdiğim de sürekli kimlik doğrulama gerekiyor diyor. Çözemedim bir sürü şey denedim.. Yardımcı olur musunuz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

up

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

xp'te iis adamı delirtir demedi deme . Olmuyor arkadaş olmuyor yani . Bir ftp yapayım bilgisayarı dedim sıçtı resmen .

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

ie kullanıyorsan

internet explorer > araçlar > internet seçenekleri > güvenlik sekmesi > özel düzey > açılan pencereyi en aşağıya kada kaydır.

geçerli kullanıcı adı ve parola ile otomatik oturum aç'ı kutucuğuna işaret at tamam de. bu kadar.

ff kullanıyosan da

adres çubuğuna about:config yaz. görüntülenen ayarların içinden network. automatic-ntlm-auth.trusted-uris satırını bul ( ctrl + f yardımcı olur:D). üzerine çift tıkla localhost yaz tamam de. bu kadar:D

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

lepusmorris bunu yazdı:
    -----------------------------

ie kullanıyorsan

internet explorer > araçlar > internet seçenekleri > güvenlik sekmesi > özel düzey > açılan pencereyi en aşağıya kada kaydır.

geçerli kullanıcı adı ve parola ile otomatik oturum aç'ı kutucuğuna işaret at tamam de. bu kadar.

ff kullanıyosan da

adres çubuğuna about:config yaz. görüntülenen ayarların içinden network. automatic-ntlm-auth.trusted-uris satırını bul ( ctrl + f yardımcı olur:D). üzerine çift tıkla localhost yaz tamam de. bu kadar:D

chromu kullanıyorsam :|

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

erc bunu yazdı:

chromu kullanıyorsam :|

O zaman FF ye terfi et...

Saka falan bir yana aklima ilk gelen guvenlik ayarlari oldu. lepusmorris in dedigi seyi bir dene. Varsa birde ie veya safari ile calistir.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Selamlar.

Kurulum'u yaptıktan sonra "C:\inetpub\wwwroot" klasörüne veya veritabanınızın olduğu klasöre sağ tıklayın ve özellikler diyip Güvenlik(Security) sekmesine girin.

Eger güvenlik bölümü yoksa bilgisayarıma girin.Yukarıda Araçlar sekmesinde Klasör Seçeneklerini bulun.Ona girdikten sonra gene yukarıdan görünüm bölümünü seçin.Asagidaki Listede en altta "Basit dosya paylaşımını kullan("Use simple file sharing")" seçeneğinin işaretini kaldırın ve uygula diyin ve tamam diyip bitirin.Artık güvenlik(security) bölümünün gelmesi lazim.Yukarıdan güvenlik sekmesine gelin ve orda Hesab(IUSR_BilgisayarinizinAdi) eğer listede varsa onu seçip alt kısımdan Modify'ye izin vermeniz yetecektir.

Daha sonra tarayıcının Güvenlik bölümüne gelerek Özel Düzey Seçeneğini işaretle > Güvenli Siteler diyerek ISS'den neyi açıyorsun  Root Domain yada işte WWW. ile başlayan neyse onu oraya ekle.

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

internet explorer'da yaptığım ayarlar chrome için de geçerli oldu localhost geldi şimdide aspx uzantılı dosyaları wwwroot'a atıyorum kaynak bulunamadı diyor :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Bu sayfa görüntülenemiyor

Ulaşmaya çalıştığınız sayfadaki programla ilgili sorun olduğundan, sayfa görüntülenemiyor.

Lütfen aşağıdakileri deneyin:

• Lütfen localhost giriş sayfasını açın ve istediğiniz bilgilere ilişkin bağlantıları arayın.
    • Yenile düğmesini tıklatın ya da daha sonra yeniden deneyin.

HTTP 403.1 Yasak: Yürütme Erişimi Yasak 
    Internet Information Services

Teknik Bilgiler (destek personeli için)

• Arka plan:
      Programların çalıştırılmasına izin vermeyen bir dizinden CGI, ISAPI ya da başka bir yürütülebilir programı çalıştırmayı denediniz.
    • Daha fazla bilgi:
      Microsoft Desteği

böyle diyor :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turan-Mete
    Turan-Mete's avatar
    Erkek

Başlat > Denetim masası > Yönetimsel araçlar > Internet Information Services (IIS) > Varsayılan web sitesi yolunu izledikten sonra; 

Sağ tık > Özelliklere tıklayıp açılan pencerede "Giriş dizini" sekmesini bul. Son olarak, "Çalıştırma izinleri" kısmını bulup, "Yalnıza komut dosyaları"nı seç. 

Tercihen IIS'i ya da bilgisayarını yeniden başlatabilirsin. 

Sorun çözülecektir. 

(alıntı)

Nasıl ki doyurulmayan açlık bir müddet sonra, açlık hissinin iptali ve neticede ölüme yol açıyorsa, okuma ve fikretme davası için de aynı şeyler sözkonusu...
Toplam Hit: 2385 Toplam Mesaj: 10