folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Localhosta Yaptığım Siteyi Server Ortamına Gönderirken Sorun Oluyormu ?

Localhosta Yaptığım Siteyi Server Ortamına Gönderirken Sorun Oluyormu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Arkadaşlar localhost da kendi makimanda yaptığım yapılandırdığım sistemi hostuma direk upload etsem sorun oluyormu...

Yaptığım site derken smf forum +mkportal dan bahsediyorum yani kendi bilgisayırımda formun başlıklarını felan filan ayalarını yaptım şimdi host alıp oraya göndereceğim sorun yaşatıyor diye duydum gerçekden öylemi sizlere sormak istedim ..

YAni upload kolay ama Datebase olayında sanırım sorun çıkartıyormuş nasıl haleldebilirim yok hallolmuyorsa sadece internet ortamındamı kurmalıyım siteyi localhost da kurmadan ne diyorsunuz ....

yardımlarını bekliyorum herkese şimdiden teşekkürler ....

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

arkadaşlar siteye başlayacam kimse bilmiyo diye kızamam :)

neyse eyvallah...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Hoja sen scripti upload et, tüm database ayarlarını yap, eğer hata verirse ekran görüntüsünü buraya ekle o'na göre değerlendirme yapalım.

Direk, hayır hata verir ya da vermez şeklinde bir atıfda bulunmak yanlış olur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

2 hata olabilir...

1. Permissionlar, yani localde yazma okuma izni vardır ama serverda yazma iznini elle vermen gerekebilir, verdiğinde düzelecektir...

2. Db yolu sorunu.. database yolunu localde statik vermişsindir mesele c:\Inetpub\wwwroot\db\haydar.mdb tarzında, ama serverda server.mappath komutu kullanarak dinamik olarak vermen gerekir buda düzelecek bir hatadır...

Sonuç itibariyle yap sorun olmaz :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

renegadealien kardeş ben bunu yaparım hata verirse googleden düzeltmeye çalışrım yok yapamadım yapışırım yakana kurtar beni diye :)

sağol bu arada :) içimi rahatlattın ya :)

Toplam Hit: 1477 Toplam Mesaj: 5