Logaritma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

Kardeş logaritma üstel fonksiyonun tersidir. çok ta basit bir konudur. bu arada Frosttear  çok iyi bir örnek vermiş bence bunu düşün. peki ne işemi yarar.

mesela ben sana sorsam 2^x=4 ise x kaçtır diye hemen x=2 dersin.yada 2^x=32 desem biraz düşünüp x=5 dersin ama 2^x=73 desem burda x i bulamazsın ve kullanamazsın. ama logaritma biliyorsan hemen x=log2-73 (log 2 tabanında 73) dersin. bu bir sabittir ve denklemin devamında istediğin gibi kullanırsın. logaritmaya ihtiyaç başta bundan doğmuştur. ama wikiden filan aratsan burdan çok şey bulacağın kesin

www.atsizcilar.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

hoca bi ppt ya da vidyo hazırla resimler filam tarihçesini yaz 2 resim cuk otuttur

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

manyakusta bunu yazdı:
    -----------------------------
    bildiğiniz üzere sistem değişti ve eskisi gibi artık deönem ödevleri bilgisayarda aldığınız çıktılarla olmuyor. Aldığımız ödevi projeye dökmemiz gerekiyormuş. Şimdi ben logaritmayı sizce nasıl projeye dönüşütürürüm. logaritmanın kullanım lanları nelerdir ? nasıl kullanılır ? Gibilerinden bilgileriniz varsa paylaşabilirmisiniz.
    -----------------------------

yanlış anladıysam; ödevin de yer alacak "kullanıldığı yerler" kaç sayfa olacak?

doğru anladıysam; aklımda logaritmanın inşaat mühendisliğinde kullanımı ile ilgili bi bölüm var, işine yarar mı?

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakusta
    manyakusta's avatar
    Erkek

Öncelikle bu kadar cevap yazdığınız için hepinize çook çook teşekkür ederim. Hocayla konustum projeye dökmekten vazgeçtik sadece kullanım lanlarını falan yazıcıdan çıktı alacam bir de kullanım lanaları hakında birz biligi verecem şimdi kullanımyerleri ile ilgili bilgi sahibi arkadaş veya üniversitede mühendislik okuyupta bu konuda deneyim yaşamış arkadaşlardan birazcık yazım bekliyorum . . .

tekrar tekrar teşekkür ederim.

İmza . . .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek

Ingilizlerin hindistanlilari logaritma ogretmesini konu alabilirsin, gerci biraz sosyolojiye kacar ama olsun

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
Toplam Hit: 8676 Toplam Mesaj: 16