LYS Fizik Konuları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Merhaba, 

Malum sınava az bi vakit kaldı. Kalan eksiklerimi önem sırasına koyarak kapatmak istiyorum ancak bu konuda yardıma ihtiyacım var. Sağolsun dersanedeki fizikçi pek s2lemedi, bütün konular önemli deyip geciktirdi.

LYS Fizik sınavında en çok soru çıkan, üstüne düşülen konular hangileridir? Önem sıralaması LYS baz alınarak yapılırsa nasıl bir tablo ortaya çıkar?

Hani misal matematikte trigonometri, limit/türev/integral vs. kısımlar %30 - %40 lık bir soru dilimine denk geliyorya..

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

hocan doğru söylemiş tüm konular önemli çünkü hepsinden 1 soru geliyor, hadi dersin 30 dan fazla konu var 4-5 konuyu tek soru üzerinde çok rahat yerleştiriyorlar o konudada sıkıntın olmasın.

Nobel tarafından 27/May/13 17:20 tarihinde düzenlenmiştir

http://goo.gl/0i2Fv
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

hocada iş yok demek yanlış, hocadan belki bir sen bir şey anlamıyorsun.

ve ben genelde hiç bir hocadan hiç bir şey anlamam. hep kendim çalışırım.

soruna gelincede fizik 2 konuları formülüzedir. kaç net yapmak istiyorsan o kadar çalış deriö dalgalar  fotoelektrik kesin net elektrik soruları olur.

bir soru içinde 4 soru birden de sorabilir. bunları bilmek kesin değil elinden geldiğince her şeyi çalışmanı öneririm.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Fiziğin kısa konuları oluyor sözel. Onlara çalış. Ama tam çalış. Bir konuyu çalışmaya başladıysan tam çalış. Baktın bu konuyu anlamayacaksın boşuna zaman kaybetme. Kısa konulara bak onları hallet. Elektrik, optik falan uzun konular bunlara çalışacaksan da köpek gibi çalışacaksın ya da hiç çalışmayacaksın :P Kafan rahat olduğu zaman da çalışmadığın konulara şöyle göz gezdir. Yani ezberlemem lazım falan diye düşünme. Kafanın rahat olduğu zamanlarda çalışacaksın böyle dersleri. Gece yatmadan hemen önce çalış ve hemen yat. Fiziği yapamıyorsan hiç uğraşma. Direk Kimya ya bak. Biyoloji den de doğru hatırlıyorsam sistemlerden çok soru çıkıyordu onlara ağırlık ver ama tam çalış.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

kalmış bir ay sen hala konumu arıyosun cemil :D siktiret koy gitsin

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

çizik. yazın fene başlamayı düşünüyodum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Geçen sene baya fizik çalışmıştım mf4 için. Optik-dalgalar-ışık teorileri-atom modelleri-manyetizma bu konular kektir ezberledinmi formül bilgilerini her sene en az 10 soru çıkar bu konulardan.Formülleri ezberleyip tüm kaynaklarındaki konuları konuyla eş zamanlı çöz. 

Elektrikte olayı kavrarsan devreleri çözemeyeceğin soru kalmaz çünkü dallandırıp budaklandırıp aynı şeyler soruluyor.

Soru sayısından da anlayacağın üzre mekanik konu başlıkları senin için en öncelikli olsun sıkıntı çıkarabiliyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

eğer az çok birşeyler biliyorsan ve fiziğe yatkınsan kafaya çok takma,1 haftada biter o konular (kendimden biliyorum) 

ikinci bir asımınnesli vakası olmayalım da :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

Geçen sene baya fizik çalışmıştım mf4 için. Optik-dalgalar-ışık teorileri-atom modelleri-manyetizma bu konular kektir ezberledinmi formül bilgilerini her sene en az 10 soru çıkar bu konulardan.Formülleri ezberleyip tüm kaynaklarındaki konuları konuyla eş zamanlı çöz. 

Elektrikte olayı kavrarsan devreleri çözemeyeceğin soru kalmaz çünkü dallandırıp budaklandırıp aynı şeyler soruluyor.

Soru sayısından da anlayacağın üzre mekanik konu başlıkları senin için en öncelikli olsun sıkıntı çıkarabiliyor.

Süpersin, teşekkür :)

zeybekustasi bunu yazdı

hocada iş yok demek yanlış, hocadan belki bir sen bir şey anlamıyorsun.

ve ben genelde hiç bir hocadan hiç bir şey anlamam. hep kendim çalışırım.

soruna gelincede fizik 2 konuları formülüzedir. kaç net yapmak istiyorsan o kadar çalış deriö dalgalar  fotoelektrik kesin net elektrik soruları olur.

bir soru içinde 4 soru birden de sorabilir. bunları bilmek kesin değil elinden geldiğince her şeyi çalışmanı öneririm.

Hocada iş yok değil usta, konu vermedi :D

cem-engine bunu yazdı

eğer az çok birşeyler biliyorsan ve fiziğe yatkınsan kafaya çok takma,1 haftada biter o konular (kendimden biliyorum) 

Moral için teşekkür ederim :)

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    cem-engine bunu yazdı

vay zekai :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    cem-engine bunu yazdı

vay zekai :D

Toplam Hit: 1490 Toplam Mesaj: 11