folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder M2 Sata (NGFF) Adaptör Arıyorum

M2 Sata (NGFF) Adaptör Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar,

işyerinde kullandığım acer aspire r13 serisi notebook'um var. geçen hafta arızalandı, diskdeki verileri almak için içini açtım ama alamadım. Bu meret M2 sata (ngff) tipi ssd kullanıyormuş. 1,5 yıldır kullandığım teknolojinin adaptörünü bulamıyorum piyasada. m2 satayı; sata, usb. vb.ye dönüştürüp içindeki veriyi almam lazım acilen.

http://www.aliexpress.com/item/Hot-USB-3-0-to-M-2-NGFF-B-Key-SSD-Adapter-Card-External-Enclosure-Case/32523742858.html

böyle bir şey lazım ama hemen lazım. 7 gün bile geç.

gg de şöyle bir şey buldum. 1 kere kullanacağım için para vermek istemiyorum ama en olmadı bunu alacağım.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/m2-ngff-sata-cevirici-215560413

İstanbul'da bu tip bir adaptörün satıldığı yer bilen var mı?

Ya da bir mürit ödünç verebilirse çok mutlu olurum, istanbulun her yerinden elden teslim alabilirim.

Saygılarımla,

edit: MeggeM 'in kendi kasasındaki adaptörü söküp getirmesiyle verilerimi aldım. kendisine teşekkür ederim.

SyspioniC tarafından 05/Eki/16 13:19 tarihinde düzenlenmiştir

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeggeM
    MeggeM's avatar
    Erkek

Bundan 6 ay önce çok aradım bulamadım sonra aliexpress den aldım bulman zor 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    MeggeM bunu yazdı

Bundan 6 ay önce çok aradım bulamadım sonra aliexpress den aldım bulman zor 

hocam istanbulda mısın?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

Yukarı ^^,

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

etrafinda m2 girisli notebooku olan birini bul, tak diski al verileri.

yeni aletlerin cogunda var. forumdan biri cikar zaten

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Yeni konu açmak istemedim ama sanırım açıcam. Hem sorumu sorayım hemde hocamın konusuna 1 kez up olsun :)

Bende m2 sata ssd destekleyen monster laptop var ama Normal ssd mi alayım yoksa m2 sata ssd mi kararsızım ?

Sizce ne yapmam lazım birde eğer müsaitseniz uygun fiyat/performans ürünü olarak örnek verirmisiniz ? 

Hocam saygılar :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Yeni konu açmak istemedim ama sanırım açıcam. Hem sorumu sorayım hemde hocamın konusuna 1 kez up olsun :)

Bende m2 sata ssd destekleyen monster laptop var ama Normal ssd mi alayım yoksa m2 sata ssd mi kararsızım ?

Sizce ne yapmam lazım birde eğer müsaitseniz uygun fiyat/performans ürünü olarak örnek verirmisiniz ? 

Hocam saygılar :)

m2 al

normal disk yuvasinada depolama icin mekanik disk takarsin. ayrica iki tane m2 yuvasi varsa ilerde bitane daha m2 ssd ekleyip raid yapabilirsin

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

bir yerden satın aldık ama çalışmadığını söyledi teknik destek aldığımız kişi.

başka bir ürün alacağız.

yok mu yav elinde olan ödünç verebilecek?

Toplam Hit: 1488 Toplam Mesaj: 8
adaptör m2 m.2 m2sata ngff