Mac Filtreleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

beyler internete birisi bağlanıyor ve her gün 6 gb'ın üzerinde indirme yapıyor,Modem arayüzünden mac filtresiyle adamı internetten uzaklaştırdım ama nedense evde wi-fi ile kimse internete bağlanamadı.

mac filtresini kapattığımdada wi-fi üzerinden bağlanılıyor ama adam tekrar internete giriyor. neden oluyor bu durum?

+ olarak güvenliği arttırmak için ne yapabilirim?

c0nverse tarafından 07/Haz/16 20:14 tarihinde düzenlenmiştir

Converse giyen uzaylı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

ağın adını değiştir ve ağı gizle

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Haci modemden vds miydi neydi onu kapat 

Black liste ekle orda white liste ekliyor olabilirsun.

Ayrica sifre degistirip id gizlemek en iyi cozum cunku mac degistirme isi 2 dk

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

vds kapalıda ağı gizlemek banada mantıklı geldi. hızlı yorumlar için tşk.

Converse giyen uzaylı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

ağın adını da değiştirmeyi unutma bi kere bağlandıysa değiştirmeden kurtulaman.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

wps kapa mac filtreleme çözüm olmayabilir yanlış mac adresini ekliyor olabilirsin,şifreyi değiştir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

Mac filtreleme seçeneğinde birkaç ayar var. Herkesi engellemişsin muhtemelen. İzin verilenler moduna alıp istediğin adresleri girebilirsin ya da engelleme moduna alıp girmesini istemediklerinin mac adresini yazarsın. başkalarının da girme ihtimaline karşılık sadece kendi cihazlarına izin vermek daha mantıklı.

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Mac filtrelemeden herkesi engelleyip sadece bağlananları beyaz listeye ekleyeceksin (yeni gelenler bağlanamaz, bilgin olsun)

WPS'i kapatacaksın. (gerek yok ama kapat, pixie açığı ile hacklemek 3sn sürüyor zira)

Ağın ismini değiştirip gizleyeceksin (ağı dinleyip mac bağlananların macini bulup mac spoof yapabilir diye)

Şifreyi de değiştireceksin. (mac değiştirse, ağı gizledin, ismi sallayıp tutturdu desen bari şifreyi tutturamasın diye değiştiriyoruz)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

mac filtrelesen de değişik gösterip yine bağlanabilir.  Mac filtre yapıp sadece belirttiğin mac adresleri bağlanabilecek şekilde de yapabilirsin.

next next next install