Mac Hosting Ne Kadar Performanslıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar mac server olayları varmış ben sadece linux ve windows biliyordum bi hosting şirketi gördüm bugün sadece mac server mac hosting satıyordu sonra araştırdım baya baya satılıyormuş :D 

soruma gelecek olursak mac bildiğimiz üzere windowstan ve linuxtan çok daha performanslı çalışıyor (aksini iddaa eden sebebinide yazsın bunlar hep bilgi deriz.) Peki server olayındada bu performans olayı aynı şekildemi yani donanımdan vs  yazılımına kadar herşeyden alabileceği tam performansı alabiliyormu mac üzerine web site açmak ne kadar mantıklı avantajları ve dezavandajları nelerdir?

Cahil cahil konuştuysak affola... 

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Çok ilgimi çekti şu anda, ama mantığıma uymayan şeyler var. Örneğin php için linux asp için windows tercih ediliyor. apache server olsun sql serverlar olsun windows ta ne linux ta farklı çalışıyor diye biliyorum. Bunların çalışma şekli mac e göre de mi ayarlandı? Yada mac in linux a göre yada windows a göre avantajları ne olabilir ?

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hiçbi artısı olacağına bir mac kullanicisi olarak ihtimal vermiyorum. Unix türevidir candir ama bir debiana yada ubuntuya gore (server anlaminda) bir artisi olacagini sanmam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

Hiçbi artısı olacağına bir mac kullanicisi olarak ihtimal vermiyorum. Unix türevidir candir ama bir debiana yada ubuntuya gore (server anlaminda) bir artisi olacagini sanmam.

Bence sırf görüntüdür ama tabiki özelliklerine amaçlarına bakmak lazım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yetkilileri bekliyoruz konuya :)

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı

Çok ilgimi çekti şu anda, ama mantığıma uymayan şeyler var. Örneğin php için linux asp için windows tercih ediliyor. apache server olsun sql serverlar olsun windows ta ne linux ta farklı çalışıyor diye biliyorum. Bunların çalışma şekli mac e göre de mi ayarlandı? Yada mac in linux a göre yada windows a göre avantajları ne olabilir ?

Apache kullanabilirsin. Kaynaktan derleyebildiğin herşeyi kullanabilirsin.  Mac ile Linux kardeştir. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

2 farklı açıdan bakacağım

1)Donanım: Bunca yıldır bu işin içindeyim her zaman en iyi donaımları dell,hp ve cisco(sunucularından bahsediyorum) üretmiştir globalde ki kullanım trendlerine ve teknolojilerine bakıldığında da durum böyle
    2)İşletim sisteminde mac bsd üzerine kurulu bir yapı tahminimce çekirdek seviyesinde veya kullanılan middleware'lerde bir farklılık yok tek fark yönetim araçlarındadır. eğer işini iyi biliyorsan ve illa bds kullanacağım dersen freebsd kur geç

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

verdigin paraya gore donanim cacik aslinda. birkac tane kullanan gordum neredeyse hepsi keyfiydi. mail server, file server vs (cogu bostaki mac mini'ye falan kurmustu gerci). 

asıl is icin kullananlar continuous integration amaciyla sadece mac veya ios'da calisan projelerini cloud'da otomatik build ediyorlardi. Bunun da esprisi abartili sayida proje olunca source control'e attiginiz code compile edemiyorsa direk reject atiyor veya hold'a dusuyor. Basarili olursa da testerlar icin otomatik build edilen versiyonlar iletiliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Mac unix tabalıdır yani aynı apartmanda ama komşular gibi düşün. Aynı kapı zilinde isimleri farklı. Birinde linux birinde mac os yazıyor ikisiyle de konuşahilirsin dillerini bilşyorsan.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 933 Toplam Mesaj: 9
mac server