Mac Mini Maceram

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Dün (31.07.2017) optimumdaki media markt gittim. Mac mini sordum. Son ürün olarak birşey var dediler ve çıkarttılar baktık. 799tl Düzgünce açıldı 2014 late modeli. İ5 4g RAM 500hdd. Alt kapak yok. Kablo yok. Almaya karar verdim. Normal bir satış fişiyle sattılar. Zorlu Apple gittim. "Bu ürün 80gün önce garantisi bitmiş gözüküyor. Ama elinizdeki fişle tüketici hakem heyetine gidip garanti alabilirsiniz. "diyor Apple. VGA monitöre bağlayamiyorum. Dönüştürücü aldım.

Yazılım için aldım yeterli mıdır? Geri verme yada başka yere satma gibi birşey önerir misiniz? HDMI monitör öneriniz nedir?(2.el olabilir)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2. el ürün aldın farz et. Apple garantide faturaya bakmaz cihazın Apple sunucularına bağlanmasına bakar. Siz bugün iPhone 7 alıpta 5 sene sonra jelatinini açıp cihazı aktif ederseniz garantisi o zaman başlar.

Sendeki cihaz teşhir ürünü olduğundan aktif edildiğinden garantisi başlayıp bitmiştir. Bu arada Sahibinden'de ikinci el fiyatlarına baktım 320 GB hafızalı 2010 modeli bile 1.000 lira.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-apple-a1347-mac-mini-414226960/detay

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Goruntu alamiyorsan donusturunce problem vardir belki hocam, cabuk bozuluyor onlar.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Kabloyu bir şekilde bulur hallederiz de alt kapak olmadan bir zemie koyunca kısa devre yapıp yanmayacaksa ben sizden devren satın alabilirim :) bunu da değerlendirebilirsiniz. 11" ve 13", 13.3" cihazlar taşınabilirlik için çok hoşuma gidiyor..

Mustafa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Media market bir 4k monitöre HDMI ile bağlayıp denedik. Sorunsuzdu. HDMI monitor alirsam sorun olmaz bence. Ama 500tl den başlıyor fiyatlari. 

Hocam mac mini masaustu bir ürün taşınabilir değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

hocam dönüştürücü pasif sanırım o yüzden olmuyor, aktif dönüştürücü ile denesene? 

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

https://support.apple.com/tr-tr

Şu adreste garantinizi kontrol edin var. Oradan bi kontrol et seri numarası ile. İşlemden sonra hatalı bilgi güncelleme seçeneği olması lazım. Fiş, fatura falan gönderiyorsun güncelliyorlar. Dene bakalım, daha önce görüp de hiç denemediğim bir seçenek. Heralde güncellerler :)

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Apple desteği aradım. Thunderbolt girişi display - vga dönüştürücü ile kadıköyde çözdüm.

Toplam Hit: 1298 Toplam Mesaj: 8
apple apple mac mini media markt