Mac Sürüm Yükseltme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Daha önce hiç Mac kullanmadım. Affınıza sığıranarak kör cahil halimle yardımınıza ihtiyacım var. 

Mac eski biraz üzerindeki sürüm 10.13 high sierra'ymış. Chrome bile destek vermiyor. Bir program daha kurdum sürüm eski çalıştırmadı. Güncellemek istedim İnternetten bakıp 3 tuşa basıp recovery gibi bir şey yaptım. Online baktı alet yine high sierra kurabilirsin dedi. 

Araştırdım şöyle bir şey buldum.

link

Rootlama gibi bir şey anladığım kadarıyla.

Gözü karartıp yapim diyorum ama nelerle karşılaşabilirm hiç bilmiyorum.

Bu sağlık bir sistem olur mu ? Yapan var mı ?

Yoksa hiç girmeyim mi bu işlere bu haliyle mi kullanayım ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Elindeki cihazin ozelliklerine gore bakmak lazim. Misal harici ekran kartli olan bir modelse yukseltme yaptiginda ekran karti ile ilgili problem yasayabilirsin.

@torpedo_XL dedigi yere bakabilirsin:

https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/MODELS.html

Kurmak istedigin programlarin mac icin olan eski surumlerine de bakabilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek

bende de macbook pro early 2011 var (A1286) denemiştim big sur a falan yükseltmişti ama çoğu şey çalışmadı. geri high sierraya döndüm. hala da kullanıyorum. chrome da kullanıyorum opera da sorun yaşamıyorum şuan. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bu kaynaktan yararlanıp Big sure kurabildim hocam teşekkür ederim. Şuan sorun yok gibi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

@KemikadaM Neler çalışmadı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Geçmiş gün hatırlamıyorum da wifi ve ses sorunu vardı onu hatırlıyorum. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    KemikadaM bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Bir ses sorunu yaşadım ama sistemsel değil donanımsal hocam çözdüm onu. Ama önceki high sierrada da vardı o sorun. Kulaklık takınca ses geliyordu, kulaklıksız ses gelmiyordu. Donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Adobe Premiere Pro'yu bir türlü kuramadım. Sistemlemi alakalı anlayamadım. Şuan böyle sorunlar yaşıyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    KemikadaM bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Bir ses sorunu yaşadım ama sistemsel değil donanımsal hocam çözdüm onu. Ama önceki high sierrada da vardı o sorun. Kulaklık takınca ses geliyordu, kulaklıksız ses gelmiyordu. Donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Adobe Premiere Pro'yu bir türlü kuramadım. Sistemlemi alakalı anlayamadım. Şuan böyle sorunlar yaşıyorum. 

Bende birkaç birşey kuramamıştım uğraşmadım o ara geri döndüm. sağlıklı çalışmıyor gibi vaktin varsa uğraş tabi ben satmatı bile düşündüm :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    KemikadaM bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı
    KemikadaM bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Bende birkaç birşey kuramamıştım uğraşmadım o ara geri döndüm. sağlıklı çalışmıyor gibi vaktin varsa uğraş tabi ben satmatı bile düşündüm :)

Vay mk Adobe Premiere Pro kurulmazsa bende geri dönebilirim. Yazık olacak valla Big sure çok hoşuma gitmişti.. 

Edit:// Premiere Pro'yu da kurdum hocam bende hiç bir sorun yok şuana kadar.

Megalados tarafından 20/Kas/23 01:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 745 Toplam Mesaj: 10
mac güncelleme