folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Macbook Pro A1286 Ekran Dikey Çizgili

Macbook Pro A1286 Ekran Dikey Çizgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Macbook cihazım aşırı ısınmaya ve görüntüde dikey çizgiler çıkarmaya başladı hiç görüntü vermiyor şuanda. Sorunu nedir ? Kim çözebilir ? 

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

O olay bende de var...

Acaba ısınmadan mı kaynaklı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun, ısınma sorunu için SMC ve görüntü sorunu için de NVRAM yap. Google a yazınca nasıl yapıldığını tarif eden Apple makaleleri çıkıyor. Bir de başlangıçta "D" ye basılı tutup bir Apple Diagnostic başlat belki orada sorunu görür. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de de olustu o, baya bi ugrastim cözülmedi, garantisi devam ettigi icin teknik servise verdim, ekrani degistirdiler..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Geçmiş olsun, ısınma sorunu için SMC ve görüntü sorunu için de NVRAM yap. Google a yazınca nasıl yapıldığını tarif eden Apple makaleleri çıkıyor. Bir de başlangıçta "D" ye basılı tutup bir Apple Diagnostic başlat belki orada sorunu görür. 

bunlar çözmedi hocam, ekran cine 5 şifreli haline döndü 

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

sebebi apple ın ekran kablosunu gereğinden kısa yapması.aç kapa yapınca piç oluyo bi süre sonra.  bunun için recall olması lazım, apple sitesine bakın garantiniz bitse bile recalldan beleşe yaptırabilirsiniz

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

O olay bende de var...

Isınma sorunu işlemciden kaynaklanıyor genelde, bunu çözmek için yapman gerekenlerden bahsedeyim,

1 - izlenceleri aç,

2 - izlencelerden Etkinlik Monitörünü aç

3 - Cpu bak, en çok tüketim yapandan başlayarak sıralar, ekran alıntısını paylaş, bakalım hangi programram çok cpu tüketiyor, bende de aynı sorun vardı, çözdüm bu şekilde, çok tüketen uygulamanın adını unuttum, hatırlasam sana çözüm yolunu da anlatacam.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şöförsen bas gaza// http://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

O olay bende de var...

Isınma sorunu işlemciden kaynaklanıyor genelde, bunu çözmek için yapman gerekenlerden bahsedeyim,

1 - izlenceleri aç,

2 - izlencelerden Etkinlik Monitörünü aç

3 - Cpu bak, en çok tüketim yapandan başlayarak sıralar, ekran alıntısını paylaş, bakalım hangi programram çok cpu tüketiyor, bende de aynı sorun vardı, çözdüm bu şekilde, çok tüketen uygulamanın adını unuttum, hatırlasam sana çözüm yolunu da anlatacam.

açılmıyor cihaz hocam hiç.

Toplam Hit: 223 Toplam Mesaj: 8
a1286 macbook