Macbook Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Burcucuk
    Burcucuk's avatar
    Dişi

Merhaba arkadaşlar

Macbook alacağım..universiteye başlıyorum. Şimdiye kadar macbook kullanmadım. Aklınıza gelecek bütün tavsiyelere açığım.Kim hangi modeli kullanıyor/memnunmu? Şimdiden teşekkürler

Tahribatın tek Bırcısı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Burcucuk bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar

Macbook alacağım..universiteye başlıyorum. Şimdiye kadar macbook kullanmadım. Aklınıza gelecek bütün tavsiyelere açığım.Kim hangi modeli kullanıyor/memnunmu? Şimdiden teşekkürler

Bir macbook maduru olarak mac pri retine 1200 dolar hic dusunme baska modelleri ve 13 inc den sasma derim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Burcucuk bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar

Macbook almadaki amacını söylersen ona göre tavsiyede bulunayım. Mid-2012 non-retina 13" kullanıyorum. 8GB Ram + SSD ekledim fena olmadı makina. Kod vs yazmak için ideal.

Edit: imla

S2kucuk tarafından 02/Ağu/15 22:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Mac almaya parası yetmeyen yada parası olsa bile ufku kapalı adamlar çıkıp bunun i5'ini alacağına hp'nin i7 sini al falan gibi dengesiz laflar edecekler,sallama hocam.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

biraz içimi dökeyim :)

daha önce apple ürünlerine bu kadar para verilir mi diyen gruptaydım, ta ki mac ve iphone kullanana kadar.. Tabi ki ben almadım ikisi de hediye geldi ve ondan sonra bir iphone daha hediye geldi, son iphone u da (iphone 6) kendi paramla aldım..

ve bundan sonraki hayatımda da apple ürünlerini kullanacağım.. Daha önce tipik çok laptop kullandım ve bir sürü arıza ile karşılaştım.. Gerek işletim sistemi olsun gerek, ürünün parça kalitesi olsun, garantide gösterilen davranışlar olsun.. 

Mac i 2 yıldır kullanıyorum, ufak tefek problemler hariç tık bile demedi.. Şimdiye 10 kere windows kurmuştum.

Elbette her insan bütçesine göre hareket etmeli, apple ın ürünleri diğer ürünlere göre daha pahalı ama kaliteyi daha ön planda tutuyorlar. Eğer bütçen yeterliyse apple ürünlerini kullanmanı tavsiye ederim.

Macbook'a gelince,

macbook pro alma şansın varsa air yerine pro al.  Büyük ekran seviyor musun bilmiyorum ama 15 inç güzel gayet. Ancak 13 inç de işini görür diyorsan onlara da bakabilirsin. 

Yeni modellerde dvd sürücüsü yok, network kartı yok.. Bu da daha ince olmasını sağlıyor. Dikkat etmen gereken nokta SSD sinin olması, çünkü bariz fark ediyor hızı. İkinci nokta da retina ekran alman gerektiği.

MacOS un hemen hemen her şeyi karşılayan yazılım arşivi var, ücretliler kadar ücretsizler de mevcut. Ancak oyun falan düşünüyorsan almanı tavsiye etmem. Bunun haricinde windows'a işin düşecekse, ya bootcamp ile kurabilirsin ya da benimki gibi parallel desktops kurarak ikisini aynı anda kullanabilirsin. Bootcamp ile aldığım performansı sanal bilgisayarda alamadım ama yine de sorunsuz visual studio kullanıyorum.

Son olarak, apple kapalı sistem ürün üretiyor, yani pek kurcalanmasını istemiyor ürünlerinin.. Gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak .. Bu konuda biraz rahatsızım bir yazılımcı olarak ama adamların politikaları bunun üzerine kurulu.

benim kullandığım model bu

Toplam Hit: 614 Toplam Mesaj: 5
macbook