Mahalle Baskısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

KARS'taki Kafkas Üniversitesi'ne bağlı Kağızman Meslek Yüksekokulu öğrencileri 22 yaşındaki Nurullah A. ile 21 yaşındaki Kasım Ç., Kağızman'da kız arkadaşlarını yurtlarına bırakmak isterken bir grup tarafından ilçe meydanında dövüldüğünü öne sürdü. Öğrencilerden Nurullah A., ‘5 gün iş göremez' raporu alırken savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kağızman Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü'nde okuyan 2'nci sınıf öğrencisi Nurullah A. ile Bankacılık 1'inci sınıf öğrencisi Kasım Ç., 12 Nisan Cumartesi günü saat 22.30 sıralarında iki kız arkadaşlarına, kaldıkları yurda kadar eşlik etmek istedi. İddiaya göre, Cumhuriyet Meydanı'nda 3 kişi, öğrencilerinin önünü kestikten sonra, laf atarak saldırdı. İlçe meydanındaki kahveden gelen 5- 6 kişi daha saldırganlara katıldı ve iki erkek öğrenciyi dövdü. Gözünden darbe alan ve sağ kolundaki dokularda ezilme meydana gelen Nurullah A., Kağızman Devlet Hastanesi'nde ilk tedavi ardından Kars Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kasım Ç. ise, kavgada hafif yaralandı. Kız öğrenciler yaya olarak yurtlarına gitmek zorunda kaldı. Saldırıya uğrayan Nurullah A., ‘5 gün iş göremez raporu' aldı. Sağ kolunu kullanamadığı için sınavlara giremeyen A., olayla Kağızman Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yaptı.

Kağızman Meslek Yüksekokulu'nda okuyan öğrencilerin büyük bölümü baskısı altında olduğunu öne süren Nurullah A., şunları söyledi:

“Evde merdivenden düştüm, ayağım kırıldı. Derslerimden geri kalmıştım. Ayağım iyileştikten sonra eksik kaldığım dersleri tamamlamak için okuldaki arkadaşlarımı eve davet ettim. Aynı sınıftan yurtta kalan 2 kız arkadaşımız geldi. Akşam saatlerine kadar çalıştık. Saat 22.30 sıralarında onları erkek arkadaşımla birlikte yurtlarına bırakmak için evden çıktık. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Heykeli önünde 3 kişi yolumuzu keserek laf attı. Biz de, ‘sizin de anneniz, bacınız var’ dedik. Ama daha sözümüz bitmeden saldırıya uğradık. Karşıdaki kıraathaneden 6 kişi daha geldi ve bize resmen dayak attılar. Saldırganlar ilçe halkından. Olaydan sonra polise başvurduk.”

Öğrenci yurtlarının yetersizliği nedeniyle evlerde kalanların huzursuz ve tedirgin olduğunu savunan Nurullah A., şunları söyledi:

“İlçe halkının öğrenciler üzerinde baskısı var, şiddet uygulanıyor. Bundan 1 hafta önce yine 1 arkadaşımızı yolda dövdüler. Bir arkadaşımızın kafasına silah dayayıp tehdit ettiler. Çok tedirginim. Sokakta dolaşamıyorum. Fırına gidip 1 ekmek almaya korkuyorum. Dışarıya rahat çıkıp dolaşamıyoruz. Yanımızda 6- 7 arkadaşımızın olması gerekiyor. Psikolojik açıdan zaten çökmüş durumdayım. Öğrencilerin hemen hepsinin üzerinde baskı var. Bir çoğu okulu terk etmeyi düşünüyor.”

Kağızman Belediye Başkanı AKP'li Osman Nihat Yüce, iddiaları kabul etmeyerek şunları söyledi:

“İlçe merkezinde kendini bilmeyen bir- iki genç böyle saygısızlık yapabiliyor. Bu tamamen kız meselesidir. Bir tarafı MHP, diğer tarafı DTP örgütlüyor. Kız meselesi yüzünden bu tür sorunlar çıkıyor. İlçe belediyesi olarak gece öğrencilere ücretsiz servis koyduk. Gece okuldan alıp yurtlarına bırakıyoruz. Servisimiz ayrıca bütün kız öğrencileri, evlerine bırakıyor. Ben öğrencilerle konuştum. Eğer onları rahatsız eden olursa bire bir kendim ilgileneceğim. Biz öğrencilerden kendilerini rahatsız edenleri şikayet etmelerini istedik. Küçük bir ilçe, burada baskı olmaz. Bana sözlü tacize uğradığı için şikayete gelen kız öğrenciler oldu. ‘Korktuğumuz için şikayetçi olmuyoruz’ dediler. Biz de onların şikayetçi olmalarını istiyoruz. Yoksa bunların kimler olduğunu tespit edemeyiz.”

Hemende kılıfına uyduruyolar ''kız meselesi'' bıraksınlar kısaca biz şeriatı getiriyoz desinler,bilmiyorlarmı yalan soylemenin günah oldugunu :)

Long Live Turkey..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eReN_77
    eReN_77's avatar
    Erkek
    yazıyı sonuna kadar okudum...

bızım başımızada geldı ama bız doven taraftık bızım olay aynı şu şekıl

bi kızla bır cocuk bızım mahalleye gelıyor 4 gundur bızım mahallede ara sokaktır mahallemızle ılgısı bıle yok cocukla kızın 4 gundurde bızım apartmana grıp kızı yalıyıp yutuor bızde lavugu dovduk kızın yanında ak gıt baska yerde yap bızım apartmanda neden yapıorsun sımdı kım haklı ?

KederLi Geçse Bazı Günler Seviyoruz Seni Can Gönülden Nasıl Bir Sevgi Ah Bir Bilsen Efes Bilsen Herşeyimsin Sen..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    eReN_77 bunu yazdı:
    -----------------------------

bi kızla bır cocuk bızım mahalleye gelıyor 4 gundur bızım mahallede ara sokaktır mahallemızle ılgısı bıle yok cocukla kızın 4 gundurde bızım apartmana grıp kızı yalıyıp yutuor bızde lavugu dovduk kızın yanında ak gıt baska yerde yap bızım apartmanda neden yapıorsun sımdı kım haklı ?

bence iki tarafta hatalı, ikaz etmeniz gerekirdi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    basliği görünce rene abiyi hatırladım :D

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

eReN_77 bunu yazdı:

sana mı düştü milletin namusu?Nerde yapacaklarını sana mı soracaklar? Senin kız arkın yoksa , birilerini döverek niye egonu tatmin ediyorsun?? 

Seninde birgün başına gelir hoca ozaman dayak yiyince anlarsın.Gerikafalı insaları... 

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

eReN_77 bunu yazdı:

sana mı düştü milletin namusu?Nerde yapacaklarını sana mı soracaklar? Senin kız arkın yoksa , birilerini döverek niye egonu tatmin ediyorsun?? 

Seninde birgün başına gelir hoca ozaman dayak yiyince anlarsın.Gerikafalı insaları... 

Zaygo kardesim insanlar kendini ahlak masası sanmaya basladı artık takma ugras ugras bitmezki (:

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eReN_77
    eReN_77's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

eReN_77 bunu yazdı:

iyi bende kızı alıp geliyim sizin apartmana kızla ilgili bütün fantezilerimi uygulayayım bakalım sen napcan?

+ olarak zaten adam gıbı uyardıkartislik yaptı haklıymış gibi hem suçlu hem güçlü hesabı anlıyomusun?

KederLi Geçse Bazı Günler Seviyoruz Seni Can Gönülden Nasıl Bir Sevgi Ah Bir Bilsen Efes Bilsen Herşeyimsin Sen..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eReN_77
    eReN_77's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

eReN_77 bunu yazdı:

Zaygo kardesim insanlar kendini ahlak masası sanmaya basladı artık takma ugras ugras bitmezki (:

beynini kullanıp anlamaya çalış olay neymiş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    basliği görünce rene abiyi hatırladım :D

valla benim de aklıma o geldi türbanlı rene :D 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 2234 Toplam Mesaj: 9