Main.Exe Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar

Dün gece torrentten fifa 13 indirdim. Oyunu calıştıramadım bozuk du sanırım fazlada uğraşmadım kaldırdım bilgisayarımdan.O saatten sonra 5 dk da bir main.exe diye bir hata alıyorum windows main.exe calışmasını durdurdu falan filan . googleden arattım ama işime yarayacak birşey bulamadım. genellikle ingilizce sitelerde sorunun çözümü var sanırım ama yabancı dilim yetersiz olduğundan bir sonuca varamadım. Trojan veya virüs olarabilir gibi şeyler okudum. Yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler

Ben bu insanları anlamıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

http://www.pcnet.com.tr/forum/yazilim/308294-main-exe-virus-mudur-lutfen-yardim.html

burada baya açıklama var ve türkçe ?? ingilizc baktım da prorat isimli bir trojanın arka kapası, kişisel verilerine, şifrelerine falan ulaşabilirmiş. ancak zarar açısından çok fazla zararlı olarak işaretlenmemiş. Spycop isimli firmanın bir ürünüymüş, otomatik başlıyormuş. muhtemelen registry a yerleşmiştir. onu oradan kaldrmayı dene.. (güvenli kipte şu işlemleri yap: güvenli kipe girmek için bilgisayar açılırken f8 e bas, çıkan seçeneklerden güvenli kip i seç, açıldıktan sonra başlat çalıştır a mscfong yazıp onayla, başlangıç sekmesinde gördüğün listedeki hepsini kaldır (eğer tanıdığın bi uygulama yoksa ama hız artışı için de kaldır hepsini) onlar başlangıçta çalışan uygulamalardır, sonra kapat ve bilgisayarını yeniden başlat. eğer hala devam ediyorsa özel mesajdan teamviewer id ve pass verirsen bağlanıp bakarım.. )

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

http://www.pcnet.com.tr/forum/yazilim/308294-main-exe-virus-mudur-lutfen-yardim.html

burada baya açıklama var ve türkçe ?? ingilizc baktım da prorat isimli bir trojanın arka kapası, kişisel verilerine, şifrelerine falan ulaşabilirmiş. ancak zarar açısından çok fazla zararlı olarak işaretlenmemiş. Spycop isimli firmanın bir ürünüymüş, otomatik başlıyormuş. muhtemelen registry a yerleşmiştir. onu oradan kaldrmayı dene.. (güvenli kipte şu işlemleri yap: güvenli kipe girmek için bilgisayar açılırken f8 e bas, çıkan seçeneklerden güvenli kip i seç, açıldıktan sonra başlat çalıştır a mscfong yazıp onayla, başlangıç sekmesinde gördüğün listedeki hepsini kaldır (eğer tanıdığın bi uygulama yoksa ama hız artışı için de kaldır hepsini) onlar başlangıçta çalışan uygulamalardır, sonra kapat ve bilgisayarını yeniden başlat. eğer hala devam ediyorsa özel mesajdan teamviewer id ve pass verirsen bağlanıp bakarım.. )

Çok teşekkür ederim dostum . Buna benzer acıklamalar okudum sorunun çözümü ile ilgili ing videolar vardı kastım oydu ing derken. Verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim . Sorunu bilgisayarın kurtarma olayından geri alarak hallettim en son bir kaç şeyim gitti ama napalım baska bi yolunu bulamadım.Bu dalga cpu falan da cok zorluyomus sanırım ilk defa karsılaştım bende

Ben bu insanları anlamıyorum.
Toplam Hit: 2523 Toplam Mesaj: 3