folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Makina Mühendisliği Yüksek Lisans Hk.

Makina Mühendisliği Yüksek Lisans Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Merhabalar , abim tekstil mühendisliği mezunu ve imza yetkisi alabilmek için hemde iş alanı açısından makina mühendisligi yüksek lisans yapmak istiyor. 

Ücretli programlarda yapmak iyi bir alternatif olur dedi yani ücretli yapmayı düsünüyor , calıstıgı firma ilede saatlerini ayarlarlar büyük ihtimal.

Yapanlar ya da bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim , internetten baktım ama tam tatmin edici bir bilgi bulamayınca buraya konu acmak istedim. 

Uzaktan öğretim seçenegi olan üniversiteler varmıdır ? ya da özel üniversitelerden makina mühendisligi alanında yüksek lisans eğitimi veren 

Bu egitim için bütcesi 10-15k

Tezli ya da tezsiz fark etmez
    Ales puanı : 80
    YDS sınavına girmedi 

Şimdiden teşekkürler

Roark tarafından 19/May/17 17:56 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Bir alanda yüksek yapman o alandaki lisans eğitiminin verdiği tüm yetkileri sana vermez.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Tezliler dil şartı istiyor %90

eli mahkum tezsiz yapacak

tek tek üniversitelerin sitelerine girecek ve makine bölümünün şartlarını tek tek okuyacak. uyanlara başvuru yapacak.

her üniversite kendi içinde bir ülke gibi ,   kendi kurallarını koyuyor,   kanunu falan takan yok. tezsizde bile dil- Ales  isteyen okullar var. okulun canı öyle istemiş :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hazır konusu açılmışken kafamda şöyle 3-5 soru var sorayım tecrübeli birileri cevaplar belki :) 

* Yüksek lisansın + sı nedir ? Yani bir şirkete başvru yaparken Ben yüksek lisans yaptım dediğinde öne mi geçiyorsun ?

* Üniversitelerde öğretim görevlisi olarak kalıp hayatı boyunca akademisyen olmak mı mantıklıdır yoksa X bir özel şirkette çalışmak mı ? (Eksi ve Artı yönlerini soruyorum)

* Yüksek lisansın kişiye katkısı nedir ? Şahsen ben Üniversite boyunca okuldan pek de birşey öğrenmedim. Belki biraz sayısal bilgim arttı veya düşünce yapısı.

* X Bir üniversitede akademisyen olduk diyelim. Mesela ben Fırat üniversitesinde okuyorum. Akademisyen olduktan sonra Istanbuldaki bir üniversiteye geçiş yapabilir miyim ? 
    Bu şeye benziyor Abi ben 2 yıllık okuyayım ordan DGS ile 4 sene yaparım zaten gerek yok LYS ye çalışmaya gibi birşey mi oluyor yoksa Neden olmasın çok da birşeyi yok .......... uyuyorsa olursun gibi mi..

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Bir alanda yüksek yapman o alandaki lisans eğitiminin verdiği tüm yetkileri sana vermez.

Biraz açar mısın? 

@futurist ; öyle de yaparız , site içerisinde yapan , bilen varsa daha da güzel olur :) 

Roark tarafından 19/May/17 21:02 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    skyvalet bunu yazdı

Biraz açar mısın? 

@futurist ; öyle de yaparız , site içerisinde yapan , bilen varsa daha da güzel olur :) 

yani makinede yüksek yapması onu makine mühendisi yapmaz. tmmob kayıt yaptıramaz. O paraya yurtdışı dil kursu yapabilir. Kariyeri için yüksek yapmaktan daha faydalı olacaktır. Ayrıca ücretsiz yl programlarınada bakabilirsin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Imza yetkisi vermezler sanıyorum, iyi araştırın bence. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Imza yetkisi vermezler sanıyorum, iyi araştırın bence. 

Lisans eğitimi olmayınca imza yetkisin de sıkıntı çıkarıyorlarmis , yani genelde öyle oluyormus 

Bilgilendirme için teşekkür ederim herkese :) 

Toplam Hit: 245 Toplam Mesaj: 8
yüksek lisans makina