folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Markalarının 100 Yıl Öncesinden Beri Ürettikleri Bütün Modellerinin Arşivlendiği Ve Aratıldığı Site Var Mı?

Markalarının 100 Yıl Öncesinden Beri Ürettikleri Bütün Modellerinin Arşivlendiği Ve Aratıldığı Site Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

başlık tuhaf oldu farkındayım :)  ama durum şu:

elimde bir ürün oluyor bu saat olur  çakmak olur  telefon, radyo  ... google bakıyorum yok

markanın sitesine giriyorum sadece güncel sattıkları modeller.

ara ara iflahım kesiliyor. 300. sitede buluyorum modeli. 

gına geldi . ingilizce de olur 

elimdeki bir saatin  hangi yıl ve özelliklerini ortalama piyasa fiyatını öğreneceğim birşey arıyorum

yoksa bile biriniz yapın bak güzel bir fikir :)

yeri gelmişken şuan şunu arıyorum citizen automatic 21 jewels  (p8200 s874?2 smo) model

kısaca her ürün için soruyorum fark etmez. hangi sektör olursanız olsun

araba mesela ford markanın ilk kurulduğu tarihten itibaren sırayla ürettiği bütün otomobiller

philips markanın yıl yıl ürettiği bütün ürünler ve özellikleri .... gibi gibi 

futurist tarafından 10/Eyl/21 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

demeden geçemiyeceğim zippo gerçekten iyi bir marka adamlar dev bir çakmak şeklinde bina yapmış ve ürettikleri bütün modellerin müzesini yapmış

ve yıl yıl yaptıkları bütün işaretleri belirtmişler eline alınca hangi yıl ve ay üretildiğini biliyorsun. kalite böyle birşey kardeş. dur tabloyu bulursam atayım

hatta sahtelerine karşı orjinali böyle sahtesi böyle diye ayrıntılı anlatan siteleri bile var.

futurist tarafından 10/Eyl/21 14:51 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

saat için şu iş görür mü?

https://www.chrono24.com.tr/

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

maalesef biliyorum orayı. satıştakiler var. 

ben saatimi buldum ama bu bile tam sitediğim gibi değil aşağıdaki kodlar farklı ben bunların içeriklerini de bilmek isterim

https://www.etsy.com/listing/1039057948/vintage-citizen-automatic-21-jewels-day?ref=market_rv-2&frs=1

p-8200

n-8200

8200a ne mesela

bazı yerde 7 eagle geçerken bazı yerde 21 jewels geçiyor  bazı yerde 1970 demiş bazı yerde 1980..  bir radyo sitesi buldum adamlar radyonun nasıl tamir edileceğine dair şema bile paylaşıyordu ayrıntılı. teknik ve tam bir bilgi istiyorum. 

birşey buldum. sizde bakın bakalım sizdeki saatlere doğru mu

https://serial-number-decoder.co.uk/

citizen için broşür buldum:

https://sweephand.files.wordpress.com/2011/04/vintagecitizenmovementtablev6-0secure.pdf

futurist tarafından 10/Eyl/21 17:21 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek

Bu nasıl title sitenin şirazesini kaydırmışsın

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Citizen e mail attınız mı?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Citizen e mail attınız mı?

tek seferlik bir mevzu olsa illaki bulurum. dediğini yapardım. birde çok ciddi önemli bir mevzu olduğundan değil. 2. el birşeyler satarken elime gecen şeyin ne olduğunu araştırmak için.

hep karşılaştığımız birşey diye sordum. varsa bileyim