folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Markayı Kamuya Açık Şekilde Eleştirmenin Cezası?

Markayı Kamuya Açık Şekilde Eleştirmenin Cezası?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Merhabalar, 

Şimdi ben bir markayı, adını ve logosunu kullanarak; sosyal medya araçlarında eleştirsem, hakaret etmesem ama ağır eleştirsem, "marka değerlerine zarar veriyorsun vb." diye benim başımı hukuki olarak ağrıtabilirler mi? Yoksa bu benim ifade özgürlüğüm içerisinde mi kalır?

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

sana küfretsem,  şöyle pislik  böyle adi  adam desem.  benim ifade özgürlüğüme dokunurmusun ?

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dolandırıcı, dandik, kalitesiz vs gibi kelimeler kullanmamaya dikkat et.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Hakaret küfür yok, o kadar bilinç ve insanlık sahibiyim merak etmeyiniz. Derdim eleştiri olmayan bir durum da değil mesela "şikayet var" bazı ifadeleri kaldırıyor ve değiştiriyor. Demek ki sıkıntı yaşıyorlar ama bunun sınırı ne o belli değil gibi duruyor. Ahlak sınırları içerisinde şikayetimi kendim dile getirdiğimde bunu halka açık mecrada tartışmaya açmamın sıkıntısı var mı diye düşündüm ve en nihayetinde logo ve isim o kurumun malı bunu da kullanmış oluyorum gibi şeyler de geldi aklıma. 

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Aranızda rekabet olmadığı için eleştirebilirsin. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 830 Toplam Mesaj: 5
eleştiri marka