folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Masaüstü Bilgisayarım Ve Ethernet Kablosu Problemim.

Masaüstü Bilgisayarım Ve Ethernet Kablosu Problemim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kolay gelsin. 1-2 ay sonra tekrar ailemin yanına yerleşeceğim. Bilgisayarımı eve getiricem ama evdeki modem alt katta televizyonun yanına koymuşlar. Üst kata masaüstü bilgisayarıma ethernet kablosunu çekmek istiyorum ama ne şekilde yapabilirim bilemiyorum. Uzun bir kablonunda evde gezmesi açıkçası validem tarafından sıkıntı olarak algılanacak bir olay.  Bu olaylar hakkında fazla bilgim yok, ne yapmamı tavsiye edersiniz acaba? 5-10 m ethernet kablosu satılır mı ya da alacağım bir şey sayesinde kablo takmışım gibi masaüstü bilgisayarımda pingsiz internetim olabilir mi? Tek derdim pingsiz oyun atmak için bu kabloyu oraya döşemek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

5kat aşağıdan kablo çektim eve de router bağladım validenin eline de bi telefon tutuşturdum :)

Ne kabloyu görüyo ne başka bişey :)

Kablo en sağlıklısı. Çekim alanı iyi olursa wireless adaptörlerde iş görür ama ping olur yine de.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı

5kat aşağıdan kablo çektim eve de router bağladım validenin eline de bi telefon tutuşturdum :)

Ne kabloyu görüyo ne başka bişey :)

Kablo en sağlıklısı. Çekim alanı iyi olursa wireless adaptörlerde iş görür ama ping olur yine de.

Peki uzun ethernet kablosu nereden elde edebilirim?

zgmanco tarafından 01/May/16 00:00 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Bu normal her sokakta olan tüm pc cilerde var hacım ister 3 m ister 30  metre ethernet kalblosu temin edebilirsin 

Ben 11. kattan 3. kata tuvalet havalandırması boşluğundan kablo  çektim sonra evin içinde 6 7 m koridor boyunca halı altına gizledim odaya kadar valide sıkıntı yaratmadı

..Morali hep bozuk olan insan..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

hiç ugrasa kardeşim homeplug aplerden al eger maddiyat sorun olmayacaksa bu ornek bndan daha ucuzlarıda var ...

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-pa4010kit-500mbps-tak-kullan-85-enerji-tasarruflu-300-metre-mesafeli-nano-powerline-adaptor-p-BD303175

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

hiç ugrasa kardeşim homeplug aplerden al eger maddiyat sorun olmayacaksa bu ornek bndan daha ucuzlarıda var ...

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-pa4010kit-500mbps-tak-kullan-85-enerji-tasarruflu-300-metre-mesafeli-nano-powerline-adaptor-p-BD303175

Yükselttiğim için kusura bakmayın. Bu aletin çalışma mantığı modem ile ayrı bir kablo bağlayıp elektirik üzerinden kablo oluşturmak değil mi? Ping problemi yaşatır mı bu meret? Annemde babamda kablo işine onay vermedi 15m kablo boşa aldım :(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

kabloyu cat 6 seç. daha verimli olur. izmirdeysen ben ayarlıyayım sana.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

kabloyu cat 6 seç. daha verimli olur. izmirdeysen ben ayarlıyayım sana.

Maalesef yukarıda arkadaşın önerdiği metodu uygulamak zorundayım. İstanbul'da ikamet ediyorum, sağ olasın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

cat6 kablo rj45 konnektör al bi şekilde kamufle ederek çek başka alternatifin yok.. haa eğer evde wifi varsa git masaüstü bilgisayarına harici bi wifi kart al onunla bağlan

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
Toplam Hit: 1369 Toplam Mesaj: 9
ethernet kablosu