folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Masaüstü Bilgisayarımda Çözemediğim Problem

Masaüstü Bilgisayarımda Çözemediğim Problem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Öncelikle herkese selamlar 

2-3 sene önce bir kasa toplamıştım şuan Gigabyte b85m-hd3 anakart ve Asus R9 390 DirectCU II ekran kartı mevcut.

Soruna gelirsek ekran kartı saçma sapan zamanlamalarda çortluyor. Örneğin AC Odyssey 'i Ultrada oynadım problem yok mining yaptım bişey yok herhangi bişey indiriyorum küt ekran kartı görüntü vermeyi kesiyor. Ekran kartı fanları çalışıyor ledlerden ışık geliyor ama ne hdmi ne de dvi dan görüntü vermiyor sebebi ne olabilir ? 

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ramlerden olabilir. 2 ram varsa tek takıp dene.

birde olay günlüğünden raporlara bak ne olurda görüntüyü kesiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

ramlerden olabilir. 2 ram varsa tek takıp dene.

birde olay günlüğünden raporlara bak ne olurda görüntüyü kesiyor.

Tek veya Çift RAM takılı olduğunda bile aynı sorunla karşılaşıyorum. Sıcaklık diye düşündüm ama en yüksek  78 derece gördüm o da mining denemesi sırasında.

Olay günlüğü kısmını kontrol edeceğim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Selam hoca,

Bende sapphire r9 380x ekran kartı var. aynı şey bende de oluyor. durup dururken ekran kartı fanları son hız dönmeye başlıyor. görüntü gidiyor ve 1-2 dakika sonra kapanıyor bilgisayar. Isınmadan dolayı dicem ama hiçbir işlem yapmadığım zamanlarda da oldu bu durum. ara ara yapıyor bunu. Çözüm getiremedim aklıma.

Caglar.Boss
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek
    caglar99 bunu yazdı

Selam hoca,

Bende sapphire r9 380x ekran kartı var. aynı şey bende de oluyor. durup dururken ekran kartı fanları son hız dönmeye başlıyor. görüntü gidiyor ve 1-2 dakika sonra kapanıyor bilgisayar. Isınmadan dolayı dicem ama hiçbir işlem yapmadığım zamanlarda da oldu bu durum. ara ara yapıyor bunu. Çözüm getiremedim aklıma.

Bende herhangi bir kapanma söz konusu değil. Monitörü onboarda takınca görüntü alabiliyorum.

Az önce bir tanıdık elektrik hattında oluşan dalgalanmalardan olabileceğini söyledi. Bu mümkün mü? Evdeki hat eski ve topraklama mevcut değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Topraklama cihaz için bir şey ifade etmiyor. Bizleri korumak için o.

Eğer windows 10 ise sürücü problemi buna yol açıyor olabilir. Aynı sorun bir laptopta başıma geldi. Makine kapanmıyor fakat uyku modül geçiyordu (kapanmış gibi). Windows update ile isteğe bağlı sürücüler yüklenince düzeldi.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

PC yi kurcalarken şans işte tekrar görüntü gitti kasa üzerinden yeniden başlattım ve Olay Görüntülüyücüsünden kontrol ettim. 19:26 ' da görüntü gitti. Altta bi takım veriler var ama pek anlamadım : ) 

Windows Update de isteğe bağlı olan bütün güncellemeleri kurdum ve ardından hata denetimi yaptım bir sonuç yok gibi. Umarım olmuştur sıkıldım gerçekten böyle hata vermesinden

Toplam Hit: 898 Toplam Mesaj: 7
asus ekran kartı