folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Masaüstünün Şaftı Kaydı, Sadece Walpaper Görünüyor...

Masaüstünün Şaftı Kaydı, Sadece Walpaper Görünüyor...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadaslar az önce masaüstünün şaftı kaydıı... pc ye reset attım sadecxe walpaper geldi ne başlat ne simgeler hiç birsey gözükmüyor.. Masaüstü ile bağlantılı tuş kombinasyonları işlemiyor.. sağ tık yapıyorum işlemiyor sadece görev yöneticisini açabiliyorum. ie yi de ordan actım.. görev yöneticisinden herseyi açabiliyorum orda gözüküyor ama çok zahmetli oluyor. ben masaüstümü geri isitiyorum.. Yarım edebilecek varmı...

FORMAT AT HOCAM Demeyin o en son care

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    bu dediklerini yapan bi virüs var adını bilmiyorum ama bi pc'de görmüştüm... formata gidicek gibi senin iş...

Metallica Rules
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    ctrl+alt+delete yukardan yeni görevi seçip explorer.exe yaz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

ctrl + alt + delete yap işlemlere gel explorer.exe diye bişey varmı yoksa ondandır.XP yi onarman sorunu çözecektir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasincelik1987
    yasincelik1987's avatar
    Erkek
    5 gün oluyor aynı problem bende de vardı.ben spyware doctor programı ile halletmiştim.veya yeni bir kullanıcı hesabı oluştur onu kullan

BİR MÜSLÜMANIN 3 KASE BALI VARSA 3 ÜNÜ YESİN BAĞIRSAĞINDA ÇIRÇIR OLSUN 1 DAMLA POK KALMASIN HEPSİNİ SIÇSIN
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    yeni görev olarak explorer.exe çalıştırılmasına izin vermiyordu sanırım virüs... onun yerine internet explorer'ı çalıştır onu açıyodu, adres satırına C: yaz bilgisayarını gezebilirsin o sayede.

Metallica Rules
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    explorer sonlandırıp yeniden aç.flash disk cd vs. takılıysa onla alakalı bişey olduysa çıkar kendine zaten gelir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    benim tahminim Reader_s.exe isimli bir virüs olması lazım bunun bendede olmuştu bi aralar hiçbir anti tanımıyor ve temizlemiyor tek çare tüm sürücülere format formattan sonra yedeklerini kurma pc deki tüm exelere bulaşıyor birde formattan sonra sürücüleri çift click ile açma sağtıkla aç de formattan sonra bi nod32 kur önce tara sonra driver falan kur ben öle yaptım da kurtuldum...

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Kesin Çözüm.

Ctrl+Alt+Delete'den görev yöneticisini aç çalıştır'a 

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe 

kodunu yaz. Sistem geri yüklemeye gideceksin bilgisayarı en son çalışan tarihe al, explorer.exe geri gelecektir yada eski haline dönecektir.

Ben böyle halletmiştim ;)

Avukat/Hukukçu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    millet yardımlarınız için saolun şuan kafedeyim eve gidince deneycem hepsini işlemlerde explorer.exe gözüküyodu daha önce denedim explorer exe yi sonlandırdım yine düzelmedi.. fakat görev yöneticisinden proshow diye bi moviemaker benzeri program vadı onu açtım video düzenledim tam kayededecekken program hata verdi kapandı sonra windows uyarı verdi. windows gezgini adlı program tehlikeli engellenmesi gerek felan filan diye.. bende daha sonra sor dedim masaüstü yerine geldi hersey düzeldi.. pc yi kapatıp açtım tekrar masaüstü yok... neyse bunları deneyim olmassa bilgilerimi flasha yedekleyip format atacam

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DePrEm
    DePrEm's avatar
    Erkek

cafeye git combofix'i indir http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/visit.php?lid=7011 daha sonra flash diske at eve götür pc ye tak ordan ctrl + delete görev yöneticisi daha sonra dosya > yeni görev çalıştır > gözat diyip flash diskin içine gir combofixi çalıştır combofix pc yi istila etmiş tüm şerefsiz yazılımları tespit edip imha işlemine başlıyacaktır, yalnız şunu unutma bu işlerimi yapmadan int. kablosunu çek ok selametle kal...

Yuksekten Uçanlardan Uzak... // insanlara güvenmemem konusunda insanlara güveniyorum...
Toplam Hit: 1385 Toplam Mesaj: 11